Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Bendruomenės ir jų idėjos

7MD informacija
„Būkim galų gale atviri, mes neturim teatro, kaip neturim nė Dievo: tam reikalingas bendrumas“, - rašė Raineris Maria Rilke „Maltės Lauridso Brigės užrašuose“. Kas gi tas bendrumas, be kurio nėra teatro? Ir ką jis reiškia šiandienėje skirtingų interesų ir krizių draskomoje visuomenėje? 11-ąjį kartą rengiamame festivalyje „Naujosios dramos akcija“ bus ieškoma atsakymų į šiuos klausimus kartu su lietuvių ir užsienio teatro menininkais. Šįmet NDA programa padalinta į dvi dalis: „Pavasaris. Jaunasis teatras“ ir „Ruduo. Nauji horizontai“.

„Lėlės“ spektakliai vaikams Trakų pilyje

7MD informacija
„Našlaitė Elenytė ir Joniukas aviniukas“

Teatru per laiką

Alma Braškytė
„Ugnies veidas”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
OKT dešimtmečio proga siūlome skaitytojams teatro meno vadovo, režisieriaus Oskaro Koršunovo pasakojimą apie OKT įsikūrimą ir svarbiausius jo gyvavimo įvykius iš ką tik pasirodžiusio leidinio „OKT: būti čia“.

VMT „Žuvėdra“ Sankt Peterburgo festivalyje

7MD informacija
VMT spektaklio „Žuvėdra” scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Gegužės 11–17 d. Sankt Peterburgo A. Briancevo jaunojo žiūrovo teatre vyks jubiliejinis X tarptautinis teatro festivalis „Raduga“, į kurį yra pakviestas Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Žuvėdra“.

Tekstai, kuriuos gera žiūrėti

Rasa Vasinauskaitė
Valentinas Masalskis spektaklyje „Pasaulio gerintojas“ . D. Matvejevo nuotr.
Aktoriui ir režisieriui Valentinui Masalskiui, regis, lipte prilipo aštrūs ir kandūs, žiūrovus į savotišką aklavietę vedantys draminiai tekstai. Tokių šio menininko pastarųjų metų biografijoje bent šeši, jei skaičiuotume nuo 2001 m. statyto Peterio Handke's „Publikos išplūdimo“ iki naujausio - Thomo Bernhardo „Pasaulio gerintojo“. Turiu omenyje tuos autorius (Handke, Bernhardą, Patricką Süskindą ir Tankredą Dorstą su Ursula Ehler, net Marie-France Marsot), kurie Masalskio rankose įgijo tik jam būdingą sceninę ištarmę. Jie visi pasikeitė taip, kad tapo „masalskiški“ ir bent jau šiuo laiku geriausiai atspindi jo paties požiūrį į scenos kūrybą.

„Lėlėje“ apie lėlę

7MD informacija
Vitalijus Mazūras. Kaukė iš spektaklio „Barbora Radvilaite” A. Lukšėno nuotr.
Gegužės 6-oji - profesionalaus lietuviško lėlių teatro gimtadienis.

LNDT skelbia lietuvių dramaturgijos konkursą

7MD informacija
Lietuvos nacionalinis dramos teatras skelbia naujosios lietuvių dramaturgijos konkursą ir kviečia jame dalyvauti patyrusius ir pradedančius autorius.

Netekome aktoriaus Evaldo Mikaliūno

7MD informacija
Aktorius Evaldas Mikaliūnas. Andriaus Zavadskio nuotrauka
2009 m. balandžio 19 d. staiga mirė Vilniaus teatro „Lėlė“ aktorius Evaldas Mikaliūnas.

Laikyti veidrodį prieš gamtą

Rasa Vasinauskaitė
„Užsispyrėlės sutramdymas“: Vainius Sodeika (Kertis), Ainis Storpirštis (Gremijus) ir Vidas Bareikis (Petručijus). D. Matvejevo nuotr.
Amerikiečių literatūrologas Haroldas Bloomas savo knygoje „Vakarų kanonas“ („The Western Canon“, 1994) vadina Shakespeare'ą Vakarų literatūros kanonu. Teoretiko argumentai remiasi Shakespeare'o dramaturgijos atvirumu neribotoms interpretacijoms, jos savumu bet kokiam laikui ir tautai, bet svarbiausia - jo veikėjai yra tokios kintančios ir pačios save kuriančios, tokios psichiškai paslankios asmenybės, kad tampa mūsų pačių analizės instrumentu.

Kas jiems miškinis?

Audronis Liuga
D.Matvejevo nuotr.
Klausimas, kas svarbiau - kūrybinis procesas ar rezultatas - šiandien daugeliui teatralų gali sukelti šypseną, nes be rezultato jiems tektų pasekti buvusio ministro patarimu važiuoti rinkti pomidorų. Tačiau kovos dėl išlikimo sąlygomis aštriai iškyla proceso klausimas. Šiandien jis nėra vien estetinio pobūdžio, bet įgauna etinę prasmę.

Scenoje - „Pasaulio gerintojas“

7MD informacija
Aktorius Valentinas Masalskis. Nuotrauka iš LNDT archyvo.
Balandžio 18, 19 ir 23 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras rodys premjerą - austrų dramaturgo Thomo Bernhardo pjesę „Pasaulio gerintojas“. Šį vieno garsiausių XX a. pabaigos vokiškai rašiusių dramaturgų veikalą į lietuvių kalbą išvertė Rūta Jonynaitė. Spektaklio režisierius - Valentinas Masalskis, dailininkė - Renata Valčik, kompozitorius - Tomas Kutavičius. Spektaklyje vaidina Valentinas Masalskis, Eglė Gabrėnaitė, Remigijus Bučius, Šarūnas Puidokas, Arūnas Vozbutas, Titas Varnas.

Nepatirto teatro patyrimas

Rasa Vasinauskaitė
Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Cezaris Graužinis yra vienas iš tų režisierių, kurie štai jau keliolika metų kuria savo teatrą, bet turėdami kraitėje daugybę spektaklių tarsi nepriklauso lietuviškai scenai. Ir jis pats, pastaraisiais metais neretai statantis svetur, dažniau ten sulaukia geresnių žodžių, palaikymo.

„Menų spaustuvėje“ - premjeros ir festivaliai

7MD informacija

Nekrošiaus „Faustui“ korėjiečiai plojo dar neprasidėjus spektakliui

7MD informacija
Meno forto nuotrauka
Balandžio 3–5 d. didžiausiame Korėjos LG scenos menų centre teatras „Meno fortas“ parodė tris režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklius pagal J.W. Goethe’s „Faustą“.

„Tuteišiai“ Vilniaus teatre „Lėlė“

7MD informacija
Tuteišiais Lietuvoje įprasta vadinti daugiausia Vilniaus regiono vietinius gyventojus, turinčius nepermaldaujamą polinkį keisti lenteles su gatvių užrašais. Bent jau tokius juos paišo žiniasklaida. Didžiojo baltarusių klasiko Jankos Kupalos „tragikominės scenos“ - ir apie juos, ir ne.

Strazdo eilėraščių pamatymai

7MD informacija
Teatro LĖLĖ nuotrauka
Savo šešių Strazdo eilėraščių („Giesmė apie siratas“, „Gegužėlė“, „Kiškis“, „Strazdas“, „Giesmė apie vardą Marijos“, „Sielianka aušra“) pamatymus A. Bagočiūnaitė-Paukštienė surinko į vieną reginį „Pasvydo“.

Išdalyti „Auksiniai scenos kryžiai“

7MD informacija
Stasys Petronaitis - Makbetas. Panevėžio dramos teatras, 1945 m.
Kovo 27 d. iškilmingame Teatro dienos minėjime Nacionaliniame dramos teatre buvo įteikti „Auksiniais scenos kryžiai“ geriausiems 2008-ųjų scenos meno kūrėjams.

Teatrologijos studijos

7MD informacija
Lietuvos muzikos ir teatro akademija neseniai surengė atvirų durų dieną. Tarp pristatytų pagrindinių (bakalauro) dieninių studijų, kurias paskelbė Teatro ir kino fakultetas, yra ir teatrologijos specialybė.

OKT / Vilniaus miesto teatre - „Dėdė Vania“

7MD informacija
„Dėdė Vania“. D.Matvejevo nuotrauka
Šįmet OKT / Vilniaus miesto teatras skaičiuoja jau dešimtąjį sezoną. Balandžio 16 - gegužės 3 d. įvyksiančiame jubiliejiniame teatro festivalyje žiūrovai turės paskutinę progą išvysti daugelį teberodomų OKT repertuaro spektaklių.

Jaunimo teatre - „Šekspyriada“

7MD informacija
D.Matvejevo nuotrauka
Balandžio 4 ir 5 d. 17 val. Valstybiniame jaunimo teatre režisierius Gintaras Varnas pristatys savo naują spektaklį „Šekspyriada“. Spektaklis kurtas remiantis keturiomis Williamo Shakespeare'o pjesėmis - „Vasarvidžio nakties sapnu“, „Užsispyrėlės sutramdymu“, „Ričardu II“ ir „Makbetu“.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|...|13|...|17|18|19|20|21|22|...|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai