Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Balansuojant tarp skirtingų žanrų

Nomeda Šatkauskienė
„Vienos krūties istorija“ D. Serapino nuotr.
Lapkričio pradžioje Vilniaus teatro „Lėlė“ scenoje įvyko spektaklio „Vienos krūties istorija“ premjera pagal to paties pavadinimo žurnalistės Erikos Umbrasaitės knygą. Istoriją, pasakojančią apie jaunos moters, susirgusios krūties vėžiu, patirtį, į sceną perkėlė dramos teatre debiutuojantis režisierius Artūras Žukauskas.

Miuziklas „Miegančioji gražuolė“

7MD informacija
LRDT nuotrauka
Lietuvos rusų dramos teatre gruodžio 5 ir 6 d. įvyks miuziklo vaikams „Miegančioji gražuolė“ premjera. Spektaklį stato režisierė Erika Stankevičiūtė.

Oskaras Koršunovas su trupe traukia į Vakarus

7MD informacija
„Hamletas“ OKT teatre. Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos fragmentas
Daugelį svarbiausių Rytų Europos festivalių spalį aplankiusio OKT/Vilniaus miesto teatro maršrutas pakrypo į Vakarus. OKT jau pradėjo tik prieš pat Kalėdas pasibaigsiantį turą po Prancūziją, bet iki tol spėjo sudalyvauti ir dar keliuose reikšminguose teatriniuose renginiuose.

Lietuviškų pjesių pristatymas „Versmėje“

7MD informacija
Didingos atidarymo iškilmės buvo kupinos patetiškų kalbų, rožių bei plojimų ir, kas keisčiausia, pasidžiaugimų, kad „lietuvių teatras teisingose rankose“. Pasiklausę apie „Versmės“ festivalio perspektyvumą, apie tai, kad čia atėję neleidžiame laiko veltui, o gilinamės į neaprėpiamas meno platybes, einame į Nacionalinio dramos teatro Mažąją salę žiūrėti-klausytis pirmojo skaitymo - Juliaus Kelero „Taksi numeris penki“, pristatyto režisierės Yanos Ross (LNDT).

Oskaro Koršunovo Shakespeare’o trilogija keliauja po Europą

7MD informacija
OKT, „Hamletas“. Režisierius Oskaras Koršunovas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
OKT / Vilniaus miesto teatras toliau tęsia gastrolių po Europos teatrus bei festivalius maratoną.

„Žaliojo žąsinėlio teatras“

7MD informacija
„Žaliojo žąsinėlio teatras“
Vilniaus teatras „Lėlė“ kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija pristato IV kurso lėlių teatro specializacijos aktorių profesinį debiutą - diplominį spektaklį „Žaliojo žąsinėlio teatras“.

Nekrošiaus „Hamletas“ Meksikoje

7MD informacija
Meno fortas, „Hamletas“. Režisierius Eimuntas Nekrošius. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Spalio 31 d. teatras „Meno fortas“ baigė gastroles Meksikoje, per jas Leonėje ir Guanachuate buvo parodyti penki režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektakliai „Hamletas“ pagal W. Shakespeare’o dramą.

Lupos personos

Rasa Vasinauskaitė
Sandra Korzeniak (Marylin Monroe). D. Matvejevo nuotr.
Paskutinis festivalio „Sirenos '09“ spektaklis - lenkų režisieriaus Krystiano Lupos „Persona. Triptikas/Marilyn“. Tai pirmoji trilogijos dalis, pasakojanti apie kino ikoną Marilyn Monroe. Kitus du spektaklius režisierius nori skirti armėnų kilmės mistinei figūrai Georgijui Gurdžijevui (1872-1949) ir prancūzų rašytojai, filosofei Simone Weil (1909-1943).

Nepritapėliai savižudžiai Vroclave

7 MD
„Hamletas”, režisierius Oskaras Koršunovas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Spalio 10-17 d. Vroclave vyko vienas svarbiausių Rytų Europos teatro festivalių „Dialog“. Į jo programą šiemet buvo įtraukti ir Eimunto Nekrošiaus „Idiotas“ bei Oskaro Koršunovo „Hamletas“.

Kauno dramos teatras kviečia į „Palatą“

7MD informacija
Spektaklio „Palata” scenovaizdis (dailininkė Neringa Keršulytė). KVDT nuotrauka
„...po dvidešimties metų visame mieste aš suradau vos vieną protingą žmogų, bet ir tas pamišėlis“, –Antono Čechovo apysakos „Palata nr. 6“ pabaigoje prisipažįsta jos herojus daktaras Raginas. Kauno valstybinio dramos teatro scenoje – sveikumo ir tikėjimo būties prasme paieškos A. Čechovo kūrinių „Palata nr. 6“ ir „Juodasis vienuolis“ motyvais. Spektaklio „Palata“ inscenizacijos autorius, režisierius ir vieno pagrindinių vaidmenų kūrėjas – Rolandas Kazlas.

Nauji pjesių kūrėjų vardai

7 MD
Lapkričio 3-7 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks nacionalinės dramaturgijos festivalio „Versmė '09“ pirmasis etapas. Jo metu žiūrovai išvys lietuvių dramaturgijos konkursą laimėjusių pjesių skaitymus, eskizus, scenas.

Realiai išgyventa drama

7MD informacija
Lapkričio 3, 5, 17, 18 ir gruodžio 3, 4 d. Vilniaus teatro „Lėlė“ Didžiojoje salėje įvyks spektaklio „Vienos krūties istorija“ premjera. Pagal to paties pavadinimo žurnalistės Erikos Umbrasaitės autobiografinį romaną sukurtoje dramoje atskleidžiama jaunos moters kova su netikėtai ją užklupusiu vėžiu.

LNDT premjera - „Daktaras Aiskauda“

7MD informacija
Jolanta Rimkutė, Evaldas Jaras ir Marijus Jacovskis su spektaklio personažais. D. Matvejevo nuotr.
Lapkričio 8 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į premjerą, skirtą jauniesiems žiūrovams. Tai - Kornejaus Čiukovskio „Daktaras Aiskauda“.

Vaizduotės šalys tikrovės pakraščiuose

Audronis Liuga
„Vaizduotės Suomija“
Praėjusią savaitę Vilniuje viešėjo nauji dviejų bendraamžių režisierių latvio Alvio Hermanio ir suomio Kristiano Smedso spektakliai. Nors abu eina skirtingais keliais, daug kas juos sieja. Jiedu yra pripažinti naujos teatro realybės kūrėjai ir tarptautinį pripažinimą pelnė už nacionalinius savo kūrybos ypatumus. Abu nuolat ieškojo ir kartu provokavo žiūrovą iš naujo atrasti teatrą besikeičiančiame pasaulyje.

Gralio taurės misterija

Rasa Vasinauskaitė
D. Matvejevo nuotr.
Gintaro Varno „Nusiaubta šalis Vilnius“ dabar regisi radusi savo tikrąją erdvę. Ūkio banko teatro arena - beveidė, bedvasė ir be istorijos - kaip reta tinka kalbėti apie tai, kas ištiko utopines teatro, kūrybos, net gyvenimo iliuzijas. Nežinau, kaip joje suskamba kiti mūsų režisierių darbai - OKT/Vilniaus miesto ar a|ch teatrų spektakliai, - tik matyti, kad jie čia nepalieka jokios savo atmosferos, jokios individualios auros. Didžiulė, šalta ir nejauki erdvė primena tremties žemę, kurią savanoriškai pasirinko tie, kuriems vietos teatruose nebeliko.

Lietuviai festivalyje „Baltijskij dom“

7 MD

Geriausių Rusijos spektaklių festivalis

7MD informacija
„Audra“
Spalio 15-20 d. sostinėje vyksta teatro festivalis „Auksinė kaukė Vilniuje“. Jo metu pristatomi geriausi Rusijos spektakliai, apdovanoti prestižiniu Rusijos teatro apdovanojimu „Auksinė kaukė“.

Šeštame „Sirenų“ festivalyje – žymiausi Europos teatro vardai

7MD informacija
„Persona. Marilyn“

Teatro scenoje - pokalbis apie meną

Monika Meilutytė
„Kaip paaiškinti paveikslus negyvam kiškiui“
Rugsėjo pradžioje Estijos Tartu mieste nerimo teatro festivalis „Drama 2009“ („DRAAMA 2009“). Šis kultūros reiškinys, gyvuojantis nuo 1996 m., kas dvejus metus į universitetinį miestą sukviečia nemažai Estijos teatro trupių, tarptautinį teatralų būrį ir smalsaujančius estų žiūrovus.

Vilniuje renkasi scenos menų profesionalai

7MD informacija
Spalio 8-11 d. į Vilniaus „Menų spaustuvę“ suvažiuoja apie 400 scenos menų profesionalų iš viso pasaulio - jie dalinsis informacija, kurs tarptautinio bendradarbiavimo projektus ir susipažins su Lietuvos teatro ir šokio panorama. Šis vieno didžiausių ir seniausių Europoje scenos menų tinklo IETM (Informal European Theatre Meeting, www.ietm.org) susitikimas - programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ projektas, kurį rengia viešoji įstaiga „Menų spaustuvė“ ir tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|...|13|...|15|16|17|18|19|20|...|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai