Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

„Jausmų tektonika“ Klaipėdos dramos teatre

7MD informacija
Klaipėdos dramos teatras vasario 12 d. 18 val. Žvejų rūmuose (Taikos pr. 70) žiūrovams pristatys premjerą - Erico Emmanuelio Schmitto dviejų dalių vaidinimą „Jausmų tektonika“.

Dailininko teatro išbandymai

Rasa Vasinauskaitė
Andrius Bialobžeskis (Aktorius) ir Sergejus Ivanovas (Draugas). D. Matvejevo nuotraukos
Pastarąjį dešimtmetį populiarus „dailininko teatras“ į savo gretas privilioja vis daugiau vaizduojamųjų menų srities atstovų.

Čechovo (su)grįžimas

Rasa Vasinauskaitė
Osip Braz. A. Čechovo portretas. 1898 m.
Rimas Tuminas ir Valstybinis Vilniaus mažasis teatras nusprendė prisijungti prie Rusijoje minimų 150-ųjų Antono Čechovo gimimo metinių.

„Lietuvių teatro istorija. 1980-1990“

7MD informacija
Lietuvos kultūros tyrimų instituto mokslininkų grupė, tyrinėjanti Lietuvos teatro istorijos problemas, išleido knygą „Lietuvių teatro istorija. 1980-1990“.

Laimingi mirę

Sigita Ivaškaitė
Ričardas Vitkaitis (Vurmas) ir Toma Vaškevičiūtė (Luizė) Nuotrauka iš Kauno dramos teatro archyvo
Kauno dramos teatras vieną po kitos atidaro naujas sales naujais spektakliais. Šį kartą Artūro Areimos premjera „Laimingi“ pagal Friedricho Schillerio pjesę „Klasta ir meilė“ duris atvėrė Penktoji scena. Režisierius kartu su scenografe ir kostiumų dailininke Kotryna Daujotaite pristatė jausmingą ir tamsų kūrinį.

Vilniaus mažasis teatras Čechovo gimtadienį minės festivaliu

7MD informacija
„Žuvėdra”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Minėdamas 150-ąjį Antono Čechovo gimtadienį, Vilniaus mažasis teatras sausio 26-31 d. rengia Čechovo festivalį.

Apokaliptinis Elsinoras

7MD informacija
D.Matvejevo nuotrauka
Prieš pat metų pabaigą Oskaro Koršunovo režisuotas „Hamletas“ trumpam pertraukė dar spalį prasidėjusį gastrolių užsienyje maratoną. Per tris mėnesius spektaklis apsilankė festivaliuose Rusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, o metus užbaigė mėnesio trukmės turnė po Prancūzijos teatrus. „Hamletas“ sulaukė įvairių žiūrovų reakcijų, nemažai užsienio kritikos ir žiniasklaidos dėmesio, provokavo polemiką, diskusijas. Siūlome keletą ukrainiečių, vokiečių ir prancūzų spaudos atsiliepimų apie spektaklį.

Jaunieji senieji teatro metai

Andrius Jevsejevas
Prabėgo viltingai ir šviesiai prasidėję 2009-ieji. Užuot tapę kultūros metais ir užpildę žiojinčias kultūrinio gyvenimo skyles, šie veikiau tapo intrigų metais, pripildžiusiais tas kišenes, kuriose nė plyšelio nerastum.

Atverk teatro duris

7MD informacija
Nuotrauka iš Balsas.lt
Sausio 9-17 d. 11 Lietuvos teatrų ir kultūros įstaigų atvers duris Lietuvos gyventojams, kurie neišgali lankytis teatruose ar koncertuose - daugiavaikėms šeimoms, senjorams, neįgaliesiems, našlaičiams, studentams, moksleiviams.

Džiugios ir liūdnos prieššventinės žinios

Rasa Vasinauskaitė
Pradėti norisi nuo gražių žodžių. Baigiant vienus ir pradedant kitus metus norisi turėti vilties, kad jie bus geresni ar bent ne blogesni.

Šokio spektaklis „Malda smėlyje“

7MD informacija
Loreta Juodkaitė Michailo Raškovskio nuotrauka
Tarp Lietuvos ir Prancūzijos šiuo metu gyvenanti šiuolaikinio šokio kūrėja Loreta Juodkaitė intensyviai ruošiasi spektaklio „Malda smėlyje“ premjerai, kuri žiūrovams bus pristatyta „Menų spaustuvėje“ gruodžio 31 d. 19 val.

Naujieji metai su Mažuoju teatru

7MD informacija
„Mistras”
Ištikimiesiems savo žiūrovams Vilniaus mažasis teatras dovanoja ypatingą naujametinę dovaną – galimybę gruodžio 30 ir 31 dienomis pirmiesiems pamatyti šiuo metu režisieriaus Rimo Tumino repetuojamą naująjį spektaklį „Mistras“ pagal Mariaus Ivaškevičiaus pjesę ir simboliškai palydėti 2009-uosius.

Šiuolaikinio Hamleto istorija

7MD informacija
Vaidotas Martinaitis spektaklyje „Hipokampas“ „Menų spaustuvės“ nuotr.
Statant pirmąjį spektaklį teatro scenoje imtis Williamo Shakespeare'o tragedijos - drąsus žingsnis, bet jauna režisierė Rugilė Barzdžiukaitė nebijo.

LNDT scenoje - „Gaidukas“

7MD informacija
Marius Jampolskis spektaklyje „Gaidukas“ D. Matvejevo nuotr.
Gruodžio 29 d. Lietuvos nacionalinis dramos teatras kviečia į Emos Ashley monodramos „Gaidukas“ premjerą.

Žvilgsnis į Lietuvą per Švedijos prizmę

Milda Brukštutė
„Kitoje veidrodžio pusėje“ B.Hertzberg nuotrauka
Švedų spektaklis pagal Gabrielės Labanauskaitės pjesę „Skaudžiausia 2“ vadinasi „Kitoje veidrodžio pusėje“. Švedijoje veikiausiai toks pavadinimas skamba suprantamiau ir turbūt ne veltui jis buvo pakeistas: kalbėdami apie Lietuvą, jie rodo kitokią, nei vyrauja jų šalyje, pasaulio ir jo suvokimo pusę.

Dvi gyvo teatro pusės

Rasa Vasinauskaitė
Albinas Kėleris (Pozdnyševas). J.Miltinio teatro nuotrauka
Triukšmingos Rusijos teatro gastrolės užgožė visus rudeninio lietuviško teatro įspūdžius. Nieko keista, kad žiūrėdamas gerus užsienio spektaklius nevalingai imi nuogąstauti dėl saviškių: kodėl neįvyksta lauktas teatro ir žiūrovų susitikimas, kodėl svetimo teatro potyriai gerokai stipresni? Be kelių pavienių išimčių peršasi atsakymas, kad mūsų spektakliai, kad ir kaip stengtųsi būti čia ir dabar, egzistuoja belaikėje ir beorėje erdvėje, kurią kaip tikrovę susikuria menininkai.

Psichologinio teatro trauka

Irena Aleksaitė
Aktoriai Povilas Budrys ir Eglė Mikulionytė spektaklyje „Dvejonė“. D. Matvejevo nuotr.
Pagaliau žinomas mūsų režisierius Jonas Jurašas, iki šiol sėkmingai kūręs Nacionaliniame operos ir baleto teatre, vėl įžengė į dramos teatro teritoriją. Statyti dramos spektaklį Jurašą pakvietė Audronis Liuga. „Audronio Liugos produkcijos“ ir Valstybinio mažojo teatro bendradarbiavimo rezultatas - Jurašo spektaklis „Dvejonė“ pagal Johno Patricko Shanley pjesę.

„Bona Sforca. Atsisveikinimas“

7MD informacija
Olita Dautartaitė (Bona Sforca)
Gruodžio 10-11 d. Kauno menininkų namuose, gruodžio 15, 17 ir 18 d. 18 val. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje bus parodyta spektaklio „Bona Sforca. Atsisveikinimas“ premjera.

Dalios Tamulevičiūtės premija

7MD informacija
Režisierė ir pedagogė Dalia Tamulevičiūtė
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija įsteigė teatro meno pedagogės ir režisierės Dalios Tamulevičiūtės premiją scenos meno kūrėjams, puoselėjantiems lietuvių literatūros autorių kūrybą Lietuvos teatrų scenose.

Keistuolių teatre Kalėdų premjera

7MD informacija
Aktorė Aldona Vilutytė. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Šį savaitgalį Keistuolių teatras kviečia į didžiausią šio sezono šventę – Kalėdinę premjerą vaikams „Mamulė Mū“. Naujas muzikinis spektaklis žiūrovams bus pristatytas gruodžio 5 ir 6 d. 12 val.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|...|13|14|15|16|17|18|...|20|...|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai