Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Teatras

Birutė Mar monospektaklyje „Unė“

7 MD
„Unė“
„Unė“ – Birutės Mar vieno veiksmo pjesė, aktorės Uršulės Babickaitės-Graičiūnienės (Unės Baye; 1897–1961) dienoraščių motyvais.

Aktorės Eglės Gabrėnaitės sukaktis.

Ramunė Balevičiūtė
Eglė Gabrėnaitė „Vyšnių sode“ D.Matvejevo nuotr.
Šiandien, rugsėjo 24-ąją, Vilniaus mažojo teatro aktorei Eglei Gabrėnaitei sukanka 60. Gerbdamas aktorės pasirinkimą, teatras nerengia viešo jubiliejinio vakaro, nededikuoja spektaklio. „Tai mano intymi šventė, ir šią dieną aš noriu praleisti taip, kaip noriu“, – sako Eglė Gabrėnaitė.

„Atviro rato“ naujienos

7 MD
„Atviras ratas”
Spaudos konferencijoje prisiminę jau pastatytus aštuonis spektaklius, suskaičiavę per ketverius metus apsilankiusius žiūrovus ir išvardinę pačių aplankytus kraštus, aktoriai pristatė sezono naujienas ir planus.

Vilniaus „Lėlėje“ sklandys nemarioji Shakespeare’o dvasia

7 MD
„Šeksrysap“, t.y. Šekspyras“. Nuotrauka iš „Lėlės“ teatro archyvo.

„Menų spaustuvė“ – atvira erdvė jauniems lietuvių ir užsienio menininkams

7 MD
Menų spaustuvė
Praūžus „Naujojo cirko savaitgaliui“, „Menų spaustuvė“ rugsėjo 16 d. pristatė dvi šiam pusmečiui aktualias veiklas: pirmąją tarptautinę rezidentūrą ir jaunųjų scenos menininkų debiutų programą „Atvira erdvė ’10“. Abi šios programos liudija „Menų spaustuvės“, kaip scenos menų aikštelės, orientaciją į atvirumą ir universalumą.

Marilyn Monroe ant sriubos skardinės

Daiva Šabasevičienė

Neapibrėžta įvairovė

Milda Brukštutė
„Vienas naktį” D.Matvejevo nuotrauka
Daugiau laisvės nori visi, bet kai kurie jos dar ir suranda. Taip galima būtų pasakyti apie XX a. pabaigoje gimusią meno šaką – naująjį cirką, kurio Lietuvoje, galima sakyti, dar nėra, bet „Menų spaustuvės“ kartu su Prancūzų kultūros centru organizuojamas festivalis „Naujasis cirko savaitgalis“ jau sulaukė pirmojo penkerių metų jubiliejaus, tad vėl galėjome pamatyti, kaip vystosi ši šaka kitose Europos šalyse. Festivaliui buvo pasirinkti ne tik įvairių šalių (Ispanijos, Prancūzijos, Danijos, Suomijos), bet ir žanrų, technikų bei ieškojimų pasirodymai.

Vilniuje netrukus prasidės septintasis teatro festivalis „Sirenos“

7 MD
„Kaip paaiškinti paveikslus negyvam triušiui“. Ene-Liis Semper nuotr.
Į Vilnių teatro gerbėjus vėl kvies „Sirenos“. Septintus metus vykstantis Vilniaus tarptautinis teatro festivalis spalio 7-15 d. pristatys naujausius užsienio ir lietuvių spektaklius, pakvies susitikti su teatralais ir teatro gerbėjais tradicija tapusiose diskusijose po spektaklių.

Oskarui Koršunovui Maskvoje įteiktas apdovanojimas

7 MD
„Užsispyrėlės sutramdymas” Sankt Peterburgo Aleksandros teatre
Pirmadienį Maskvoje režisieriui Oskarui Koršunovui buvo iškilmingai įteiktas garsaus rusų teatro reformatoriaus Vsevolodo Mejerholdo vardo prizas.

„Atsitiktinis žmogus“ – lengvas intelektualus teatras

7 MD
„Atsitiktinis žmogus“ Igno Maldžiūno nuotr.
Rugsėjo 18 d. Vilniaus mažajame teatre bus galima išvysti iki šiol mažai vaidintą, bet pripažinimo jau sulaukusį spektaklį „Atsitiktinis žmogus“ pagal šiuolaikinės prancūzų dramaturgės Yasmina Reza pjesę.

Naujasis sezonas LNOBT

7 MD
Operos ir baleto teatro scenos rekonstrukcija
Pasitikdamas naująjį, jubiliejinių metų sezoną, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras pakvietė žurnalistus į spaudos konferenciją, kurioje pristatė artėjančio sezono pakeitimus ir staigmenas, pademonstravo rekonstruotų scenos mechanizmų galimybes.

Su asmenybių ženklu

7 MD
„Mistras“ D. Matvejevo nuotr.
22-ajam sezonui besiruošiančiame Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre vyksta intensyvus kūrybinis darbas: repetuojamos net trys premjeros, ruošiamasi tarptautinėms gastrolėms ir išvykoms po Lietuvą.

Perpildytas repertuaras

7 MD
„Menų spaustuvė“ D. Matvejevo nuotr.
Vilniuje įsikūręs šiuolaikinių menų centras „Menų spaustuvė“ Rugsėjo 3 d. atvėrė duris žiūrovams. Sezoną atidarė neįgaliųjų artistų įkurto „Naujojo teatro“ spektaklis „Lietuvos vilkė – didžioji kunigaikštienė“.

Nauji „trupės liūdi“ veidai

7 MD
„Baltoji stirna“ D. Matvejevo nuotr.
Jaunų aktorių kompanija „trupė liūdi“ sezoną pradeda rugsėjo 16 d. Vaido Kublinsko režisuota muzikine drama su kanopomis „Baltoji stirna“ pagal J. Thurberio to paties pavadinimo pasakos motyvus.

Tikroji Romeo ir Džuljetos istorija Klaipėdoje

7 MD
Eglė Jackaitė, Vytautas Anužis spektaklyje „Ei, Džuljeta“. Valentino Klimo nuotr.

Meistrai ir debiutantai

7 MD
Lietuvos rusų dramos teatras. 7MD archyvo nuotrauka
Jubiliejinį, 65-ąjį sezoną Lietuvos rusų dramos teatras pradeda dar vienu bandymu senoms svajonėms suteikti naują apdarą.

Naujojo cirko savaitgalis

7 MD
Cirko trupės iš Suomijos „Circo Aereo“ perktaklis „Ro-Pu”
Nuo penktųjų metų tradiciškai skaičiuojamas pirmasis jubiliejus. Dėl to „Menų spaustuvė“ ir Prancūzų kultūros centras iškilmingai skelbia jubiliejinį, penktąjį, Naujojo cirko savaitgalį, kuris šiemet pristato penkis spektaklius. Rugsėjo 9-12 d. Vilniaus senamiestyje siautės penki kūrybingumo, laisvės ir vaizduotės viesulai. Tikėkimės, kad stogai liks vietoje!

Teatras „cezario grupė“ intensyviai ruošiasi premjerai

7 MD
„cezario grupė”
i Šiemet rugsėjo 6 d. poetui Pauliui Širviui būtų sukakę 90 metų. Jubiliejaus proga režisieriaus Cezario Graužinio vadovaujamas teatras „cezario grupė“ rengia poezijos spektaklį „Nutolę toliai“, kurio premjera bus rodoma Vilniuje, „Menų spaustuvėje“, rugsėjo 3 ir 5 dienomis.

Teatras iš muzikos ir atminties

7 MD
„Paperlappap“
Šiųmečio 64-ojo Avinjono festivalio (liepos 7-27 d.) asocijuotas menininkas - šveicarų režisierius Christophas Marthaleris. Atėjęs į teatrą iš klasikinės muzikos (profesionalus obojininkas), jis ir savo spektaklių neįsivaizduoja be muzikos. Festivalio atidarymui Popiežių rūmų garbės kiemo scenoje buvo parodytas jo naujausias spektaklis „Paperlappap“. Prancūzų kritikai po premjeros neslėpė nusivylimo, bet specialiai šiai erdvei kurtas ir niekur kitur nerodytas spektaklis atspindi Marthalerio kūrybos specifiką. Apie tai jis papasakojo žurnalui „Telerama“.

Shakespeare'as, mokantis mus naujos kalbos

7 MD
„Karaliaus Ričardo II tragedija“. Režisierius Jean-Baptiste Sastre.
Avinjono festivaliui (liepos 7- 27 d.) pasiekus finišo tiesiąją, Popiežių rūmų garbės kiemo scenoje visą savaitę bus rodoma Williamo Shakespeare'o „Karaliaus Ričardo II tragedija“. Spektaklį 2005 m. pastatė jaunas prancūzų režisierius Jeanas-Baptiste'as Sastre'as, pakvietęs literatūros teoretiką, rašytoją ir filosofą Frédéricą Boyer naujam pjesės vertimui. Spektaklį šį vakarą tiesiogiai transliuos „france2“ kanalas.

Puslapiai: |1|...|5|...|9|10|11|12|13|14|...|16|...|20|...|24|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai