Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Rupeikaitė

„ARTscape“ džiazo spalvos

Goda Rupeikaitė
Yuri Honing, Wolfert Brederode ir Mats Eilertsen. S. Suriadigdjaja nuotr.
Susiklostė graži tradicija, kad kartą per mėnesį Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre skamba džiazo garsai. Šioje kamerinėje, bet jaukioje teatrališkoje erdvėje gimsta ne tik vizualūs, bet ir garso improvizaciniai spektakliai, pamažu kuriantys (formuojantys) intriguojančią kelionę skirtingų šalių muzikinės kultūros pažinimo link. Šiemet šioje jaukioje salėje jau muzikavo Suomijos ir Austrijos menininkai, atvėrę duris į savo šalių džiazo pasaulį.

Intymios šokio išpažintys

Goda Rupeikaitė
„4 su puse vizijos. Supratimai“
Balandžio 8 d. „Menų spaustuvėje“ buvo pristatytos dvi šokio monospektaklių premjeros - jaunųjų kūrėjų Jonės Dambrauskaitės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) trečio kurso studentės, ir Tautvilo Gurevičiaus, prieš porą metų baigusio LMTA aktoriaus šokėjo bakalauro studijas, debiutai.

Pažintis su Halfdano Cleve kūryba

7MD informacija
Balandžio 3-4 d. Vilniaus Kongresų rūmuose vyko norvegų muzikos simfoniniai koncertai, kurių metu buvo pristatyta iki šiol Lietuvoje dar neskambėjusi XX a. kompozitoriaus Halfdano Cleve's (1879-1951) kūryba. Dviejuose vakaruose buvo galima išgirsti penkis koncertus fortepijonui ir orkestrui, sukurtus įvairiais kompozitoriaus gyvenimo etapais ir puikiai atspindinčius jo kūrybinių ieškojimų kelią.

Vieux chants Lituaniens

Goda Rupeikaitė
Vasario 25 d. Vilniaus rašytojų klube įvyko ypatingas vakaras tautosakos puoselėtojams ir gerbėjams: pristatytas unikalus iliustruotas dainų rinkinys „Dainos. Vieux chants Lituaniens“.

Kad praeitis nebūtų miglota

Kamilė Rupeikaitė
Praėjusių metų pabaigoje pasirodė nauja lietuviška knyga apie muzikinį paveldą. Lyg ir nieko stebėtino - pastaraisiais metais leidinių šia tema Lietuvoje leidžiama vis daugiau ir tai, be jokios abejonės, labai džiugina. Kita vertus, knyga skirta ypatingai temai - ji aprėpia itin reikšmingą kitataučių įnašą į Lietuvos muzikinio gyvenimo istoriją. Tai - Leonido Melniko monografija „Lietuvos žydų muzikinio paveldo pėdsakais“ (išleido „Charibdės“ leidykla, 2008, 239 p.).

Baltijos gitarų kvartetas pristato naują CD

Kamilė Rupeikaitė
Baltijos gitarų kvarteto (Sergejus Krinicinas, Saulius S. Lipčius, Zigmas Čepulėnas ir Chrisas Ruebensas) pavadinimas - tai garantas, kad koncertas bus įdomus, kūrybiškas, taps švente klausytojams. Tuo nesunku įsitikinti kaskart apsilankius šio ansamblio koncertuose, kurie liudija kolektyvo augimą, meninį interpretacinį tobulėjimą, naujų garso spalvų paieškas...

Apie tikrumą

Kamilė Rupeikaitė

Kitoks Mozartas

Goda Rupeikaitė
Saulius Sondeckis V. Jaručio nuotr. (penkių nuotraukų galerija)
Gruodžio 12 d. Vilniaus Kongresų rūmuose vykęs koncertas pratęsė ciklą „Diriguoja Herberto von Karajano tarptautinio konkurso laureatai" ir buvo skirtas šiemet 80-metį švenčiančiam vienam garsiausių Lietuvos muzikų, profesoriui Sauliui Sondeckiui. Jis 1976 m. kartu su M.K. Čiurlionio menų mokyklos orkestru H. von Karajano tarptautinio konkurso jaunimo orkestrų kategorijoje užėmė pirmąją vietą.

Giacomo Puccini sukakties minėjimas

Goda Rupeikaitė
2008 m. gruodžio 22 d. sukaks 150 metų, kai gimė žymus italų kompozitorius, operų kūrėjas Giacomo Puccini. Šiai sukakčiai paminėti daugelyje pasaulio šalių šiais metais yra organizuojami ypatingi renginiai. G. Puccini pagerbimas neaplenkė ir Lietuvos: Italų kultūros institutas kartu su G. Puccini festivalio fondu bei Lietuvos kultūros ministerija rengia keletą renginių šiam kompozitoriui atminti.

Negrįžtamai prarastų laikų ilgesys

Kamilė Rupeikaitė
„Eraritjaritjaka - frazių muziejus" . Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Kas paneigs magišką žodžio skambesio reikšmę? Veikiau net ne magišką, o estetinę, pilną tegu ir abstrakčiai asociatyvių prasmių? Jau vien išgirdus pavadinimą „Eraritjaritjaka" negali kilti abejonių, kad tai, ką matysime, net jei prieš tai dar niekada nesame matę Heinerio Goebbelso spektaklių, bus gražu, paveiku ir... nenuspėjama.

Apie operą įvairiapusiškai

Goda Rupeikaitė
John Allison
Lapkričio 7, 8 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre rodyta vengrų kompozitoriaus Peterio Eötvöso opera „Meilė ir kiti demonai" sukėlė nemažai diskusijų tarp profesionalių muzikantų ir tarp paprastų žiūrovų.

Taikos, meilės ir harmonijos žinia

Kamilė Rupeikaitė
"Ladysmith Black Mambazo"
"Į "Ladysmith Black Mambazo" koncertą einama ne dėl naujovių; jų klausytis einama dėl to, kad jie primena, jog žmogaus balsas yra pats nuostabiausias garsas Žemėje" (Washington Post, 2006).

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai