Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Osvaldo Balakausko metų laikai

Laimutė Ligeikaitė
Atrodė, kad gegužės 7 d. atėjo ruduo. Ne tik todėl, kad staiga atšalo ir palijo. Todėl, kad labai jau sodrų derlių nuėmė Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir jo vadovas Donatas Katkus. Derlių, išaugintą mūsų muzikos korifėjaus Osvaldo Balakausko įvairiais kūrybiniais laikotarpiais. Tądien Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko autorinis vakaras, nepritaikytas jokioms sukaktims.

Instrumentinės muzikos vakarai

Aldona Eleonora Radvilaitė
Sandra ir Andrius Urbos
Baigėsi sklandžiai Lietuvos muzikų rėmimo fondo suorganizuoto jau XI tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ (2009 balandis-gegužė) Lietuvos vardo tūkstantmečiui skirti koncertai. Kaip kasmet, šie studijuojančių užsienio šalių mokymo įstaigose, likusių ten bandyti savo laimę ar neseniai grįžusių į Tėvynę jaunųjų muzikų, dažnai pakvietusių drauge koncertuoti savo kolegas, pasirodymai sulaukė didelio klausytojų - giminių, draugų, buvusių pedagogų ar šiaip muzikos mėgėjų - susidomėjimo.

Tarp modernumo ir tradicijų

Rima Povilionienė
Asmik Grigorian (Violeta), Vytautas Juozapaitis (Žoržas Žermonas) M. Aleksos nuotr.
Gegužės 8 d. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyko G. Verdi operos „Traviata“ premjera. Pastatymo muzikinis vadovas Robertas Šervenikas, režisūrą ir choreografiją kūrė Chen Shi-Zhengas, dekoracijų dailininkas Waltas Spangleris, kostiumų autorė Elizabeth Caitlin Ward, šviesų dizaineriu pakviestas Scottas Zielinskis, vaizdo projekcijoms - Leigh Haas.

„Gabijos“ chorui - 45

7MD informacija
Choras „Gabija“
VGTU choras „Gabija“ švenčia savo 45-ąjį gimtadienį. Jis buvo suburtas 1964-ųjų pavasarį, patikrinus visų tuometinio Kauno politechnikos instituto Vilniaus filialo (dabar Vilniaus Gedimino technikos universiteto) studentų balsus. Jam vadovauti pradėjo dirigentas Klemensas Griauzdė. Tąkart įsižiebusi „Gabijos“ ugnelė per 45-erius savo gyvavimo metus išugdė ištisas kartas muzikalių studentų, padovanojo ne vienam klausytojui gausybę koncertų ir neužmirštamų akimirkų.

Galimybė pasidalinti patirtimi

Gabija Svajonaitė
Joana Gedmintaitė ir Edmundas Seilius. L. Brunzos nuotr.
Du savaitgalius - balandžio 24-25 ir gegužės 1-2 d. - Kauno muzikiniame teatre vyko „Operų savaitė“, kurios metu parodytos keturios per pastarąjį dešimtmetį šio teatro scenoje pastatytos operos draugėn subūrė Vilniaus (LNOBT), Klaipėdos ir Kauno muzikinių teatrų solistus, suteikusius klausytojams malonių akimirkų ir džiugią galimybę pasimėgauti ryškiausiais ar tiesiog mylimais Lietuvos operos balsais.

Koncertas mamai

7MD informacija
LNOBT solistas Vytautas Kurnickas
Iš daugybės koncertų ir renginių, skirtų Motinos dienai, norėčiau išskirti šiltą ir subtilų koncertą, įvykusį Taikomosios dailės muziejaus salėje gegužės 3 d. popietę.

Apie kultūros poreikį

Justina Balčiūnaitė
Bodo „Mandolinų karnavalas“

Vilniaus Algirdo muzikos mokyklai - 40

7MD informacija
Nuotrauka iš Vilniaus Algirdo muzikos mokyklos svetainės
Vilniaus Algirdo muzikos mokykla, šiais mokslo metais švenčianti savo 40-ties metų sukaktį, yra žinoma visoje šalyje. Tai - moderni vaikų ir jaunimo neformaliojo muzikinio ugdymo institucija, meninės kompetencijos įgijimo ir plėtotės centras.

Europos operos diena

7MD informacija
LNOBT nuotrauka
Gegužės 9-10 d. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kartu su Europos operos teatrais švęs Europos operos dieną. Šventei, kuri tradiciškai truks dvi dienas, teatre numatomi įvairūs renginiai visiems mūsų teatro lankytojams ir operos mėgėjams.

Muzika - mano atrama, laimė ir džiaugsmas

Ona Juozapaitienė
Jurgis Fledžinskas
Greitai ir negailestingai bėgantis laikas, keisdamas vienus vardus kitais, neleidžia pamiršti tų, kurių prasmingas gyvenimas mus žavi, jaudina ir įkvepia. Tarp tokių yra ir profesorius Jurgis Fledžinskas (1924.IV.27 - 1988.VIII.12), palikęs savo paties gyvenimą kaip didžiausią doro žmogaus kūrinį.

Stasio Baro jaunųjų dainininkų konkursas

7MD informacija
Prieš porą savaičių Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įvyko Stasio Baro vokalistų konkursas, kuriame dainavo aštuoni jaunieji solistai.

Operų savaitė Kaune

7MD informacija
„Andrė Šenjė“. L. Brundzos nuotr.
Kauno valstybinis muzikinis teatras balandžio 24 - gegužės 2 d. skelbia „Operų savaitę“. Keturiose gražiausiose repertuaro operose dainuos šiais kūrybiniais metais daugiausiai publikos simpatijų nusipelnę Lietuvos operos dainininkai.

Menas būti Mokytoju

7 MD
Šiomis dienomis sveikiname pianistę, pedagogę, LMTA docentę Ireną Šabūnaitę gražios sukakties, taip pat kūrybinės bei pedagoginės veiklos jubiliejaus proga, ir dalijamės mintimis apie šios Lietuvos nusipelniusios artistės nuveiktus darbus, apie šilumą, kurią ji iki šiol skleidžia tiems, kuriems pasisekė būti šalia.

Vytauto Landsbergio čiurlioniana

Jonas Vytautas Bruveris
7MD archyvo nuotr.
1909 m. M.K. Čiurlionis parašė straipsnį „Apie muziką“, estetiniais ir teoriniais argumentais pagrįstą lietuvių muzikos tautinės mokyklos manifestą. Rašė praėjus vos penkeriems metams po spaudos draudimo panaikinimo, viešojo kultūros gyvenimo, profesinės muzikos kūrybos kilimo pradžioje. Todėl manė, kad lietuvių muzika, į kitų tautų muziką panašus reiškinys, atsiras „už šimto, dviejų, o gal ir už trijų šimtų metų, jeigu tik nepailsime ir jeigu pasiseks mums sužadinti visuomenėje geresnės muzikos troškimas“ (M.K. Čiurlionis. Apie muziką ir dailę, 1960, p. 298).

Vladimiro Prudnikovo jubiliejinis koncertas

7MD informacija
Vladimiras Prudnikovas - Borisas Godunovas. LNOBT nuotr.
Šv. Velykų išvakarėse, balandžio 10 d., Vilniaus Kongresų rūmai pakvietė į vieno žymiausių Lietuvos dainininkų, boso Vladimiro Prudnikovo jubiliejinį koncertą.

Naujai atgimstanti Juliaus Gaidelio kūryba

7MD informacija
Šiais metais balandžio 5 d. buvo minimos išeivijos kompozitoriaus, chorvedžio ir vargonininko Juliaus Gaidelio (1909-1983) 100-osios gimimo metinės.
Balandžio 22 d. Kongresų rūmų Kamerinėje salėje (Tilto g. 16) 18 val. skambės J. Gaidelio chorinė muzika, ją atliks choras „Vilnius“, vadovaujamas meno vadovo ir vyriausiojo dirigento profesoriaus Povilo Gylio bei dirigento Jurijaus Kalco.

Prasidėjo „Sugrįžimai“

Aldona Eleonora Radvilaitė
Vytautas Viržonis, Virgilijus Noreika ir Vaida Raginskytė V.Juodpusio nuotrauka
Balandžio 1 d. Vilniaus rotušėje prasidėjo XI tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“.

Kompozitorių sąjungos apdovanojimai ir Juliaus Gaidelio paminėjimas

7MD informacija
Julius Gaidelis
Balandžio 3 d. Kauno filharmonijoje vyko išskirtinis renginys - Lietuvos kompozitorių sąjungos organizuojama 2008 m. muzikos kūrinių apdovanojimų ceremonija. Jos metu paskelbti geriausi kūriniai ir pagerbti jų autoriai ar autorių kolektyvai.

Pažintis su Halfdano Cleve kūryba

7MD informacija
Balandžio 3-4 d. Vilniaus Kongresų rūmuose vyko norvegų muzikos simfoniniai koncertai, kurių metu buvo pristatyta iki šiol Lietuvoje dar neskambėjusi XX a. kompozitoriaus Halfdano Cleve's (1879-1951) kūryba. Dviejuose vakaruose buvo galima išgirsti penkis koncertus fortepijonui ir orkestrui, sukurtus įvairiais kompozitoriaus gyvenimo etapais ir puikiai atspindinčius jo kūrybinių ieškojimų kelią.

Švenčiant kompozitoriaus jubiliejų

Aldona Eleonora Radvilaitė
Kompozitorius Stasys Vainiūnas (1909-1982)
Atrodytų, dar taip neseniai Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje sutikdavome visada gerai nusiteikusį, nuolat skubantį, žvalų, su smagia šypsena veide profesorių Stasį Vainiūną (1909-1982).

Puslapiai: |1|...|6|...|11|...|16|...|18|19|20|21|22|...|25|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai