Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Juozas Domarkas dirigavo Lince

7MD informacija
Dirigentas Juozas Domarkas. Martyno Aleksos foto
Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvo, simfoninio orkestro, meno vadovas ir vyr. dirigentas Juozas Domarkas viešėjo Austrijoje, Lince, ir dirigavo „Brucknerhaus“ Didžiojoje koncertų salėje.

Dvigubas solo

Živilė Ramoškaitė
Dalia Kuznecovaitė Nuotrauka iš Filharmonijos archyvo
Praėjusį šeštadienį filharmonijoje vykęs simfoninės muzikos koncertas sutraukė ypač daug publikos. Vieniems magėjo pasiklausyti jaunosios smuikininkės Dalios Kuznecovaitės, kitus intrigavo prancūzų dirigento Olivier Grangeano parengtas Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“, neskambėjęs mūsų filharmonijoje jau daug metų. Su šiuo dirigentu Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras yra ne tik sėkmingai koncertavęs, bet ir užmezgęs gilesnius ryšius, paremtus pagarba, pasitikėjimu ir paklusimu maestro autoritetui. Tai nutinka toli gražu ne su visais gastrolieriais. Gandas apie filharmonijoje vykstančias produktyvias ir turiningas repeticijas netruko pasklisti mieste.

Buenos Airių debesys virš Vilniaus

Goda Rupeikaitė
Giampaolo Bandini (gitara) ir Cesare Chiacchiaretta (bandonija)
Kai kalbama apie Argentiną, pirmos asociacijos kyla su tango ritmais, temperamentingais styginių instrumentų ir bandonijų atliekamais kūriniais, išgarsinusiais šią šalį plačiai pasaulyje.

Klemensas Sanderis - Grafas Almaviva „Figaro vedybose“

7MD informacija
Klemensas Sanderis operoje „Don Giovanni”
Šį vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre įvyks W.A. Mozarto operos „Figaro vedybos“ premjera. Pirmieji Ispanijos ir Argentinos kūrėjų komandos pastatytos operos spektakliai numatomi ir vasario 6, 7, 9 ir 10 dienomis.

Monumentalus menas - dalykas rimtas

7 MD
Vilius Tumalavičius (Foska) M. Piliponytės nuotr.
Jaunųjų menininkų kūryba besidominti publika sausio 7-9 d. turėjo galimybę stebėti tradicinį M.K. Čiurlionio menų gimnazijos vyresnių klasių renginį - operą. Smalsu, kuo kvėpuoja naujoji karta.

Ieškojimų dvasios paliesti

Vytautė Markeliūnienė
Ingrida Armonaitė
Praėjusių metų gruodį Filharmonijoje (Didžiojoje salėje ar Taikomosios dailės muziejuje) pagrečiui girdėjome keletą mūsų atlikėjų rečitalių. Ankstesnėje šio sezono pusmečio tėkmėje jų pasitaikydavo gerokai rečiau. Manyčiau, rimti rečitaliai Filharmonijos repertuare galėtų pulsuoti tolygiau, išlaikydami pusiausvyrą su kitų žanrų koncertais, sykiu išsaugodami vieną svarbiausių muzikinės dinamikos ir mūsų profesionalaus interpretacinio meno gyvastį paliudijančių formų.

Rusijos muzikų kalėdiniai vakarai

7MD informacija
Ivanas Počekinas
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje pristato festivalio „Rusijos meno meistrų kalėdiniai vakarai“ koncertą. Sausio 15 d. 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos smuikininkas Ivanas Počekinas, diriguos Gintaras Rinkevičius. Skambės J. Sibelijaus ir N. Paganini kūriniai smuikui ir orkestrui.

Jubiliejus tęsiasi

Algirdas Jonas Ambrazas
Juozas Gruodis, režisierius Andrius Oleka-Žilinskas, dailininkas Adomas Galdikas
Jau tapo įprasta, kad pačioje metų pabaigoje gimusio lietuvių muzikos klasiko, tautinės kompozitorių mokyklos pagrindėjo Juozo Gruodžio jubiliejiniai renginiai nesutelpa kalėdinių ir naujametinių koncertų gausoje, kai kurie jų persikelia į sausio mėnesį. Po J. Gruodžio 125-ųjų gimimo metinių jubiliejui skirtų kamerinės ir chorinės muzikos koncertų, sausio 21 d. kompozitoriaus kūryba bus pateikta Nacionalinės filharmonijos simfoniniame koncerte „Juozas Gruodis ir jo amžininkai“.

Juozas Gruodis naujoje šviesoje

Laimutė Ligeikaitė
Juozas Gruodis
Paskutinis praėjusių metų koncertų maratono Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje akcentas buvo skirtas lietuvių klasikos vertybėms. Gruodžio 21 d. akademijoje buvo surengta iškilminga popietė - koncertas, skirtas Juozo Gruodžio 125-osioms gimimo metinėms bei naujos knygos „Juozas Gruodis epochų sankirtose: straipsniai, atsiminimai, dokumentai“ (sudarytojas Algirdas Jonas Ambrazas, išleido Lietuvos muzikos ir teatro akademija, 2009 m., parėmė S. Karoso labdaros ir paramos fondas, Kultūros rėmimo fondas) sutiktuvės.

„Verterio“ tranzitas: Vilnius - Ryga

Jūratė Katinaitė
Modestas Pitrėnas Michailo Raškovskio nuotrauka
2009-ieji dirigento Modesto Pitrėno karjerą ryžtingai pakreipė operos link. Iki šiol jis daugiausia rengė programas su savo vadovaujamu Kauno simfoniniu orkestru, kitais Lietuvos, Vokietijos ir Lenkijos simfoniniais ir kameriniais orkestrais. Kaip operos dirigentas, jis debiutavo 2000 m. Klaipėdos muzikiniame teatre - dirigavo Kurto Weillio „Trijų grašių operos“ pastatymą, vėliau ir Georges'o Bizet „Karmen“.

Gailestingumo miestas

7MD informacija
Vilniaus arkikatedros bazilikos grigališkasis choras „Schola Gregoriana“
Sausio 8 d. 19 val. Šv. Kryžiaus namuose (S. Daukanto a. 1) vyks vakaras „Post scriptum“, užbaigsiantis 2009 metais vykusio Sakralinės muzikos festivalio poezijos, muzikos ir dailės renginių ciklą „Gailestingumo miestas“. Šį ciklą inspiravo Vilniaus, kaip krikščioniškojo stebuklo miesto, tema ir sakralinės miesto topografijos refleksijos.

Fagoto muzikos kompaktinė plokštelė

7MD informacija
2009 m. pabaigoje pasirodė Lietuvos kompozitorių fagoto muzikos kompaktinė plokštelė, kurią įrašė ir išleido fagotininkas Andrius Puplauskis.

Ties metų slenksčiu

Skirmantė Valiulytė
Su dirigentu Ilja Musinu
Ištikimą „7md“ bičiulę, tekstų muzikos temomis autorę Aldoną Eleonorą Radvilaitę kalbiname ne šiaip sau - kalendorinių metų virsmą ji pasitiks gruodžio 31-ąją minėdama savo jubiliejinį, 70-ą gimtadienį. Šia proga ir susitikome ramiam Kalėdų pokalbiui.

Muzikinė edukacinė programa

7MD informacija

Buvęs ir išlikęs autoritetu

Vytautė Markeliūnienė
Juozo Domarko diriguojamas Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestrasš LNF archyvo nuotrauka
Savoje profesinėje bendruomenėje būti tikru, pripažintu autoritetu - nelengvas dalykas, o išlikti juo jau užbaigus gyvenimo kelionę - neabejotinas nuveiktų darbų patvirtinimas, pasiekiamas retai kam. Tokiu autoritetu tapo kompozitorius, pedagogas Eduardas Balsys (1919-1984), kurį buvę studentai, kolegos, bendraminčiai ir šiandien prisimena kaip gyvą paliudijimą ryškios asmenybės, gyvuojančios dabartyje anaiptol nepasenusia kūryba, ypatingu pareigos jausmo suvokimu ir profesine, pedagogine etika.

Šiuolaikiška lietuvių ir suomių muzikos jungtis

Živilė Ramoškaitė
Klaipėdos kamerinis orkestras. D. Vasiliauskienės nuotr
Nacionalinės programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ projektas „Viva Musica Via Baltica“ Nacionalinėje filharmonijoje gruodžio 2 d. Vilniaus publikai pateikė ketvirtąjį koncertą. Šįkart ji susitiko su Klaipėdos kameriniu orkestru, atlikusiu suomių ir lietuvių šiuolaikinę muziką.

Pristatyta pirmosios lietuviškos operos kompaktinė plokštelė

7MD informacija
Vilniaus paveikslų galerijoje, puošniuose Chodkevičių rūmuose, pristatyta pirmosios lietuviškos operos - Miko Petrausko „Birutės“ - kompaktinė plokštelė.

Metropoliteno operoje - „Hofmano pasakos“

7MD informacija
„Hofmano pasakos“
Kompozitoriaus Jacques'o Offenbacho opera „Hofmano pasakos“ šį sezoną vadinama viena laukiamiausių premjerų Niujorko Metropoliteno operos teatre. Vieną premjerinių spektaklių, kuriame debiutuos tenoras Josepho Calleja, pamatys ir Lietuvos operos mėgėjai. Gruodžio 19 d. operą „Hofmano pasakos“ tiesiogiai iš Niujorko Metropoliteno operos teatro transliuos kino centras „Forum Cinemas Vingis“. Negavę bilietų į tiesioginę transliaciją, šio spektaklio vaizdo įrašą žiūrovai galės pamatyti gruodžio 22 dieną.

Vilniaus kvarteto disputai su pianistais

7MD informacija
Koncertais gruodį Valstybinis Vilniaus kvartetas vainikuoja daugiau nei metus trukusį konceptualų koncertų ciklą „Kvartetas ir fortepijonas“. Kvarteto ir fortepijono pašnekesiai driekėsi per septynias įvairios stilistikos muzikos programas, atliktas su devyniais pianistais. Šiemet išgirsime dar du įdomius kvarteto ir fortepijono dialogus.

Spontaniškai intymus džiazas

Goda Rupeikaitė
„Jef Neve Trio“ J.L. Knaepen nuotr.
Lapkričio 25 d. „Piano.lt“ salėje vėl skambėjo džiazas. Europos kultūros sostinės projektas „Artscape“ tęsiasi: lapkričio mėnesį lietuviai galėjo susipažinti su Belgijos šiuolaikiniu menu. Muzikinę projekto dalį pristatė bene labiausiai šiuo metu pripažintas džiazo kolektyvas iš Briuselio „Jef Neve Trio“, aukštai vertinamas ir muzikos kritikų, ir klausytojų.

Puslapiai: |1|...|6|...|11|...|13|14|15|16|17|...|20|...|25|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai