Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Muzika

Argentinietiški ir ispaniški ritmai

Rasa Aukštuolytė
Po koncerto Anykščių koplyčioje liepos 27 d. Dmitrijus Berezinas, Algirdas Šochas, Beata Preisaitė, Žilvinas Brazauskas, Rūta Skudraitė, Jonas Kublickas, Andrius Masilionis, Brigita Bublytė. E. Levin nuotrauka
Dar žiemą Zalcburgo Mozarteum universitete brandintos gitaristo Jono Kublicko muzikinės iniciatyvos šią vasarą įsuko į pietietiškų melodijų sūkurį – „Kristupo vasaros festivalyje“ ir koncertuose visoje Lietuvoje jaunieji atlikėjai džiugino muzikos gerbėjus argentinietiško tango ir flamenko ritmais.

Kalnai, muzika, gėlės ir „jambalaya”

Algirdas Klova
Bluegrass Jam Session
La Rošas prie Forono (La Roche Sur Foron) – miestelis Prancūzijos pietryčiuose, maždaug 30 km nuo Ženevos (Šveicarija) ir apie 40 km nuo aukščiausio Europos kalno Monblano.

Gimtosios Europos iliuzija ar viltis?

Jūratė Katinaitė
Tarptautinis Thomo Manno festivalis Nidoje
Kai 1929 m. vienas įtakingiausių XX a. rašytojų Thomas Mannas apsisprendė susiręsti vasarnamį Nidoje, nė įtarti negalėjo, kad su šeima mėgausis Kuršių Nerijos idile tik tris vasaras, kad niekada gražiais kaimynystės santykiais nepasižymėjusioje, tačiau vis apie tai iliuzijas puoselėjančioje Europoje siautės naujas diktatorius, dėl kurio kris dėmė ant rašytojo mylimos vokiečių tautos, pakirtusi jos šimtmečiais kurtą mokslinį ir humanitarinį orumą.

Geros muzikos ir nuotaikos dienos

Algirdas Klova
„Vydraga+“. Daivos Jadevičienės nuotrauka
Lietuvoje šiuo metu "country" muzika nėra labai populiari, liko vos kelios tebemuzikuojančios grupelės, vienintelis festivalis „Visagino country“, nors kadaise turėjome ir LCMA (Lietuvos "country" muzikantų asociacija), ir ne vieną klubą, daugybę festivalių, gerbėjų. Dabar ši banga, sakyčiau, stipriai atslūgo.

György’s Ligeti parodė, kad muzika visagalė

Mindaugas Peleckis
Edvinas Minkštimas
Prestižinėje Niujorko Juilliardo menų akademijoje (Juilliard School) muzikos, šokio ir dramos paslapčių mokosi apie 800 studentų. Studijuoti 1905 m. įsteigtoje vienoje prestižiškiausių meno akademijų nėra paprasta.

M.K. Čiurlionio konkursui artėjant

7 MD
2011 metų rugsėjo 14–23 dienomis Vilniuje vyks Tarptautinis M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkursas, tradiciškai kas ketverius metus sukviečiantis į Lietuvą atlikėjus iš viso pasaulio.

Kanklės Armėnijos kultūros kontekste

Jolanta Babaliauskienė
Lina Žilinskaitė, Jolanta Babaliauskienė, Lijana Griciūtė
Gegužės 5–14 dienomis nuostabiame Armėnijos mieste Giumri vyko III tarptautinis konkursas-festivalis „Atgimimas“.

Muzikos programa „Klausantis Milošo“

7 MD
Konsortas „Brevis“: Darius Stabinskas, Mateuszas Kowalski, Justyna Rekść-Raubo ir Robertas Bliškevičius
2011 m. liepos 1 d., penktadienį, 21 val. Kruonio (Kaišiadorių r.) Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje, liepos 4 d., pirmadienį, 18 val. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje pradedama programa „Klausantis Milošo“. Tai „Šeštosios skrajojančios kultūros akademijos“, organizuojamos fondo „f.o.r.t.e.“ (Lenkija), tarpdisciplininių renginių ciklo pirmoji dalis. Dalyvauja: konsortas „Brevis“ (vadovas Darius Stabinskas), aktorius Algirdas Latėnas ir dr. Gediminas Mikelaitis.

Pavasario gaidai nuskambėjus

7 MD
Festivalio „Pavasario gaida“ atidarymo akimirka: Čiurlionio kvartetas, Kristina Zmailaitė, Edmundas Seilius, Šarūnė Petruškevičienė
Kovo 31 – gegužės 22 dienomis jaukiame Žemaitijos mieste Gargžduose ir jo apylinkėse vyko šeštasis meno festivalis „Pavasario gaida“.

Kelmas, fado ir kinas

Algirdas Klova
„Kroumata“. D. Matvejevo nuotr.
Esu girdėjęs teoriją, esą groti ar tiesiog išgauti muziką galima bet kuo, ir kad pirmasis žmogaus muzikos instrumentas buvo paprasčiausias kelmas. Atrodo, jog Švedijos mušamųjų instrumentų ansamblio „Kroumata“ koncertas, bent jau pirmoji jo dalis, tai patvirtino.

Lietuvių kompozitoriai įvertinti „Rostrume“

Jūratė Katinaitė
Francesco Filidei
Birželio 7–10 dienomis Vienoje vyko 58-asis šiuolaikinės muzikos radijo įrašų forumas „Tarptautinė kompozitorių tribūna 2011“ („International Rostrum of Composers“).

Tradicijos ir naujovės

Živilė Ramoškaitė
D. Matvejevo nuotr.
Gegužės 31 d. prasidėjęs penkioliktasis Vilniaus festivalis savo apimtimi ir atlikėjų skaičiumi dėl visiems kultūros žmonėms puikiai žinomų priežasčių yra gerokai sumažėjęs. Šiemet jame numatyti septyni koncertai, įvyksiantys per dvi savaites. Taigi festivalis susitraukė. Tačiau apgailestaudami dėl šio sumažėjimo negalime pasakyti, kad smunka jo meninis lygis – festivalis toliau laiko aukštai iškeltą kokybės kartelę. Tai parodė jau įvykę koncertai.

Sugrįžus iš Kenterberio

Kamilė Rupeikaitė
Girėnas Povilionis, Audra Versekėnaitė, Arvo Pärtas, Gražina Daunoravičienė, Kamilė Rupeikaitė, Jūratė Katinaitė ir Rima Povilionienė. Nuotrauka iš G. ir R. Povilionių archyvo

Opera ir baletas – Baltijos keliu

Beata Baublinskienė
Nuotraukoje: Aivaras Mäe, Gintautas Kėvišas, Arūnas Gelūnas, Martas Mikkas
Rengiami precedento neturintys Lietuvos ir Estijos nacionalinių operos ir baleto teatrų mainai. Rugsėjo pabaigoje Vilniuje ir Taline bus parodyti 9 šių nacionalinių teatrų spektakliai: lietuviai estų publikai pristatys keturis spektaklius, o Estijos nacionalinė trupė Vilniuje – penkis.

Atlikėjai iš Austrijos pristato „degeneracinę muziką“

7 MD
Anna-Maria Pammer
„Jų žodžiais galima tikėti; jie jų laikysis“, – apie nacionalsocialistus 1933 m. pasakė austrų rašytojas, satyrikas Karlas Krausas. Ir tai buvo tiesa. Įgyvendinant Trečiojo Reicho kultūros politiką, daugybė menininkų buvo šmeižiami, persekiojami ar net nužudyti.

Kontempliatyvi, mistiška muzika

7 MD
Gegužės 9–15 d. Krokuvoje vyko Czesławo Miłoszo poezijos ir muzikos festivalis, kulminacinis Czesławo Miloszo metų, paskelbtų pažymint rašytojo ir poeto gimimo šimtąsias metines, renginys. Festivalis subūrė daugiau kaip šimtą poetų, rašytojų, vertėjų, mokslininkų iš Europos, Azijos, Artimųjų Rytų, Pietų Afrikos ir Karibų regiono, jie dalyvavo akademinėse ir vertimo problemoms skirtose konferencijose, rengė poezijos skaitymus, diskusijas.

Atlikimo meno platybėse

Nerdinga Letulė
Gegužės 19 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vargonų salėje vyko Linos Navickaitės-Martinelli knygos „Pokalbių siuita. 32 interviu ir interliudijos apie muzikos atlikimo meną“ pristatymas. Ši pirmoji autorės monografija tapo leidyklos „Versus Aureus“ 500 knyga, be to, pelnė Onos Narbutienės premiją Lietuvos kompozitorių sąjungos geriausių 2010-ųjų muzikologijos darbų konkurse.

Šventė Bernardinuose

Rita Meškauskaitė
Gegužės 28 d. 19 val. Bernardinų bažnyčioje vyks choro „Langas“ ir Bernardinų bažnyčios giedojimo mokyklos jubiliejams skirtas koncertas. Pasirodys visi giedojimo mokyklos chorai, net ir mažylių. Bus atlikti G.B. Pergolesi „Stabat Mater“, W.A. Mozarto „Regina Coeli“ ir kiti kūriniai, chorams akompanuos VU kamerinis orkestras (vad. Paulius Bernardas Koncė).

Susitikimas su gyva muzika

Tomas Kiauka
Viktoras Paukštelis. Asmeninio archyvo nuotr.
Kalbėti apie muziką žodžiais – nelabai rimta, nes žodžiai nepajėgūs perteikti to, ką gali muzika. Kalbėti prasminga apie patirtus įspūdžius ir pasidalyti kilusiomis mintimis. Ir vienų, ir kitų buvo gausu, pasiklausius jauno, išskirtinio talento pianisto Viktoro Paukštelio, šiuo metu gyvenančio ir besistažuojančio Paryžiuje, koncertų, surengtų trumpos viešnagės Lietuvoje metu.

Ilgesingos muzikos CD

Rita Nomicaitė
Po truputį pildoma populiariosios muzikos lietuviškų kompaktinių plokštelių lentyna. Šio žanro naujienos – Rūtos ir Zbignevo Ibelhauptų fortepijoninio dueto įrašai ir lietuviška muzika pianolai.

Puslapiai: |1|...|4|5|6|7|8|...|10|...|15|...|20|...|25|



« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai