Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Lingevičiūtė

Sakmė apie atbulinį laiką

Santa Lingevičiūtė
„Keista Bendžamino Batono istorija“
Jau šią savaitę Vilniuje pradėtas rodyti trylikai „Oskarų“ nominuotas Davido Fincherio filmas „Keista Bendžamino Batono istorija“ („The Curious Case of Benjamin Button“).

Netikros gėlės

Santa Lingevičiūtė
Sausio 28 d.Vilniaus pramogų komplekse „Forum Cinemas Akropolis" įvyko naujo lietuviško trumpametražio filmo „Gėlės" premjera. Filmo režisierius ir scenaristas Giedrius Zubavičius, kuris, beje, „Literatūroje ir mene" prieš porą metų spausdino savo kūrybos lietuviškus haiku, prisistatė kaip scenaristas ir vertėjas iš italų kalbos, nes kelerius metus gyveno Romoje.

„ARTscape/MENOrama” - dailė, kinas, džiazas

Santa Lingevičiūtė
Nuo šio mėnesio prasideda daugiau nei metus truksiantis naujas jungtinis projektas „ARTscape/MENOrama”. Projektą organizuoja galerija „Vartai”, „Kino pavasaris” ir „Vilniaus džiazo festivalis”.

Aistringa kančia

Monika Krikštopaitytė
Santa Lingevičiūtė. Fragmentas iš videodarbo „Ir nebus mirties karalijos". 2008 m. (Galerijoje – dvi nuotraukos)
Žodį „pasijos" kadaise į savo žodyną įsidėjau susipažinusi su Gianlorenzo Bernini skulptūra „Šventosios Teresės ekstazė", kur pavaizduota ribinė atsidavimo tikėjimui patirtis. Joje tiek pat erotikos, kiek ir mirties.

Kas bijo didelio blogo vilko?

Santa Lingevičiūtė
Dar net nemačius Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje rodyto austrų režisierės Barbaros Caspar filmo „Kas bijo Kathy Acker" kilo pirmosios asociacijos. Filmo pavadinimas priminė jau posakiu tapusį Edwardo Albee pjesės, o ir vėliau Mike'o Nicholso ekranizacijos pavadinimą „Kas bijo Virdžinijos Vulf?"

Keičiasi Europa, keičiasi Europos kinas

Santa Lingevičiūtė
Europos kino akademijos direktorė Marion Döring. 7MD archyvo nuotrauk


Nekaimiškos kaimo peripetijos

Santa Lingevičiūtė
„Kaimo mokytojas"
Spalio 25 d. nusišypsojo laimė - gavau pakvietimą į „Skalvijos" kino centre vykusį specialųjį kino seansą, kuriame buvo pristatytas naujausias čekų režisieriaus Bohdano Slãmos filmas „Kaimo mokytojas" („Venkovskô učitel", Čekija, Vokietija, Prancūzija, 2008).

Ką žinome apie savo kūrėjus

Santa Lingevičiūtė
„Vabzdžių dresuotojas"
Šįmet „Scanorama" siūlo skersai ir išilgai ne tik Skandinaviją, bet ir Europą apimantį platų, šešiolikos programų ir šimto dvidešimt penkių įvairaus žanro filmų spektrą. Tad ir užkietėjusiam, nuo realybės atitrūkusiam sinefilui nepavyks visko peržiūrėti. Rinktis reikia išties atsakingai, nes per ilgas sėdėjimas kino salėse bei sistemingas gilinimasis į socialines, moralines, ypač lietuviams aktualias emigracijos bei tapatybės ieškojimo problemas tik dar kartą gali priminti apie lapkričiui būdingą vienatvę ir liūdesį; taip ir likau nesupratusi, ko ėjau į vieną iš festivalio filmų - „Ramybė tau, Džamilai".

Defoliacija, vegetacija, migracija

Santa Lingevičiūtė
Aktorius Dainius Gavenonis Valdo Navasaičio filme "Perpetuum mobile"
Šį rudenį kino teatruose tarp katinų garfildų, geriausių draugų merginų, pjūklų, seksturų bei šiukšlynų princų sugebėjo įsisprausti ir du nauji lietuviški filmai. Tai Giedrės Beinoriūtės trumpametražis filmas "Balkonas" bei Valdo Navasaičio vaidybinis filmas "Perpetuum mobile". Valdas Navasaitis su naujuoju filmu į kino ekranus grįžta beveik po dešimties metų - 1999 metais buvo pristatytas pirmasis jo vaidybinis filmas "Kiemas".

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai