Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kairė-dešinė

Ne be pagrindo

Monika Krikštopaitytė
Marta Vosyliūtė. „Šeštasis jausmas“. 2009 m. L. Ausylos nuotrauka
Labiausiai vertingos man atrodo parodos su pagrindu. Ir kūriniai, kurie kilo iš norėjimo, reikėjimo, žinojimo, vidinio dugno ar durų, kad ir iš skaudamo šono ar labai juokingo kutenimo. Svarbu, kad ne iš oro, orumo, ne dėl kultūrinių mainų, šlovingos praeities atminimo, gero įtakingo žmogaus patarimo ar iš projekto, programos, kitokio popieriaus ar kokios nors didžios, realiai nieko nereiškiančios idėjos. Tiksliau, be pagrindo.

Sukeisti peizažai

Danutė Gambickaitė
Aistė Valiūtė ir Daumantas Plechavičius. „Difūzija“. 2009 m.
Keistas man pasirodė šios parodos pavadinimas. Tik jį perskaičius galvoje ėmė suktis Fluxus, luxus, flack, lack ir pan. Gal autoriai suklydo ir vietoj „Flick and flack“ (angl. pliaukštelti ir reklamuoti) parašė „Flic en Flac“? Ar čia koks nors žodžių žaismas, „dadaistinė“ deformacija? Vėliau nustembu, kad vis dėlto tai ne fonetinė manipuliacija, o regiono, vietovės, esančios Mauricijaus saloje, pavadinimas ir jis didžiam mano nusivylimui kilo ne iš kokių nors dadaistinių intencijų, o iš danų kalbos frazės - „Fried Landt Flaak“ (laisva ir derlinga žemė).

Analitinių kategorijų apkalta

Kęstutis Šapoka
Lina Zavadskė. "Uogos ir vaisiai". 2008 m.
Paroda "Tranzitas" įdomi tuo, kad ją tiesiogine to žodžio prasme reikia tyrinėti, studijuoti. Autorių ir kūrinių yra nei per daug, nei per mažai, užtenka kantrybės įsigilinti ir nesibodėti. Kita vertus, jei jau paroda yra šeimyninė (dalyvaujama poromis, žinoma, tai nėra savaime blogai), tai turbūt reikėtų mesti lauk dirbtines koncepcijas ir akcentuoti būtent šeimyniškumą, juo labiau kad kai kurių kūrinių kitaip ir negalima suprasti, kaip tik šeimos kontekste.

Stebėtojo pasaulių (pa)stebėjimas

Asta Jackutė
Vytautas Šerys. Iš rinkinio „Dien / raš / čiai" Nuotraukos iš galerijos archyvo
„Pasaulis yra ne tai, ką aš mąstau, o tai, kuo gyvenu, aš esu atviras pasauliui, neabejotinai su juo siejuosi, bet jo neužvaldau, jis yra neišsemiamas", - teigia Maurice'as Merleau-Ponty. Kalbant apie Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė" veikiančią skulptoriaus, tapytojo, poeto Vytauto Šerio (1931-2006) kūrybos parodą „Dien / raš / čiai", galima pridurti, kad pasaulis, be visų kitų savybių ir begalinių santykio su juo formų, yra ir puikus stebėjimo objektas.

Jėzus ir Marija kelyje pas Prancišką

Aistė Paulina Virbickaitė
Eglė Kuckaitė. „Ji verkia" (137 x 157). 2008 m. (galerija - 3 reprodukcijos)
Dviejose galerijos salėse eksponuojama dvylika paveikslų. Trys iš jų - visiškai nauji, likusieji - Talino grafikos bienalėje vykusios personalinės parodos „Jausmai pavargę nuo galvojimo. Derama įtampa vaiko supratimo atžvilgiu" dalis.

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai