Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
ARTscape

„ARTscape“. Didžioji Britanija

Santa Lingevičiūtė
„Rebeka“
Rugpjūtį „Skalvijos“ kino centre bus parodytos dvi „ARTscape“ kino programos. Pirmoji – D. Britanijos. Ši programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su „Menų spaustuve“.

„ARTscape“ pristato Manoelį de Oliveirą

Santa Lingevičiūtė
„Kalbantis kinas“
Bendradarbiaudama su Portugalijos ambasada Vilniuje bei „Instituto Camoes“, „ARTscape“ programa Vilniuje pristatys vieno garsiausių šių dienų portugalų kūrėjų, šimto metų slenkstį peržengusio, bet vis dar aktyviai kuriančio Manoelio de Oliveiros filmų retrospektyvą.

Netikrumas ir nesėkmė kaip vertybė

Monika Krikštopaitytė
Paulina Eglė Pukytė. Jovitos Valaitytės nuotrauka
Šią savaitę galerijoje „Vartai“ buvo atidaryta nauja „Artscape“ projekto dalis „Dislokuoti“, kuriame Jungtinei Karalystei atstovauja menininkas ir dėstytojas Rogeris Palmeris, o Lietuvai – Londone gyvenanti menininkė Paulina Eglė Pukytė. Parodos proga kalbiname menininkę.

„ARTscape" pristato vokietijos filmų programą

7 MD
„Keturios minutės"
Vokietijai skirtą „ARTscape" programą „Skalvijos" kino centre pradės Matthiaso Luthardto filmas „Pingpongas" (gegužės 29 d. 15 val.).

„ARTscape“ džiazo spalvos

Goda Rupeikaitė
Yuri Honing, Wolfert Brederode ir Mats Eilertsen. S. Suriadigdjaja nuotr.
Susiklostė graži tradicija, kad kartą per mėnesį Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre skamba džiazo garsai. Šioje kamerinėje, bet jaukioje teatrališkoje erdvėje gimsta ne tik vizualūs, bet ir garso improvizaciniai spektakliai, pamažu kuriantys (formuojantys) intriguojančią kelionę skirtingų šalių muzikinės kultūros pažinimo link. Šiemet šioje jaukioje salėje jau muzikavo Suomijos ir Austrijos menininkai, atvėrę duris į savo šalių džiazo pasaulį.

Pakeliui į utopijas

Danutė Gambickaitė
Atelier Van Lieshout. „Marija su 3 kūdikiais“. 2007 m.
Visai neseniai „Vartuose“ galėjome pamatyti estų menininkų Marco Mäetammo ir Kaido Oles, suomių Eemilio Karilos ir Auroros Reinhard, austro Erwino Wurmo kūrybą, lietuvių Jurgos Barilaitės, Eglės Ridikaitės darbus. Šiuo metu galerijoje rodomi garsieji olandų anarchistai, tarpdisciplininio meno kūrėjai „Atelier Van Lieshout“.

Olandija kvadratu

Santa Lingevičiūtė
„Vėjo istorija“
Nyderlandų kino savaitei iš Lietuvos kinematografininkų sąjungos persikėlus į „Skalvijos“ kino centrą, prasideda dar vienas renginys, suteiksiantis galimybę susipažinti su olandų kinu, džiazu ir daile. Tai - projekto „ARTscape“ dalis.

„ARTscape“. Austrija

Santa Lingevičiūtė
Vis dar netylant „Kino pavasario“ šurmuliui, „ARTscape“ pradeda savo trečiąją programos dalį ir pristato Austrijos dailę, kiną ir džiazą.

Gal aš per daug klausinėju?

Monika Krikštopaitytė
Žilvinas Landzbergas. Instaliacijos „Sniego eksportas“ fragmentas. 2009 m.
Vienoje iš salių pasijuntu taip, lyg būčiau nutukusio namo psichoterapeutė, kuri turi išklausyti ilgą monologą apie jo identiteto krizę. „Ar aš namas? O gal aš meno kūrinys? Ar menas gali būti nutukęs? Ar visi nutukę žmonės yra menas? Gal aš per daug klausinėju?“ - dūzgia namelis, panašus į rubuilį animacijos personažą, įsitaisęs didžiuliame parodiniame angare (videofilmas „Ar aš esu namas?“ 2005m.).

„ARTscape“ tęsiasi

Santa Lingevičiūtė
„Taarka“

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai