Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Fotografija

Guizzo pagal Agnę Narušytę

Linara Dovydaitytė
Agnė Narušytė. Nuobodulio estetika Lietuvos fotografijoje. Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2008, 304 p.

Epochos veidas

Neringa Černiauskaitė
Ugnius Gelguda. Audiovizualinės instaliacijos „Trintis" fragmentas. 2008 m.
„Erdvėlaikio" apibrėžimas teigia, kad tai yra vienas erdvės ir laiko pavadinimas matematiškai keturmatėje erdvėje, kurioje trys koordinatės rodo kūno padėtį, o ketvirtoji - laiką. Tačiau parodos „Erdvėlaikis: žmonės / trintis" kuratorė Margarita Matulytė labiau remiasi filosofine erdvėlaikio samprata, kurioje erdvėlaikis yra vidinė erdvė ir vidinis laikas.

Nuo fakto iki simbolio

Kristina Pipiraitė
Gintautas Trimakas. „Venecija". 2003-2008 m.
Trečiosios Lietuvos fotografijos bangos menininkas Gintautas Trimakas parodoje atveria savo dvasioje subrendusius vaizdus, kurie praplečia fotografijos galimybių ribas. Tai sudedamoji Lietuvos fotomenininkų Alvydo Lukio, Remigijaus Treigio, Viktoro Binkio, G. Trimako ir latvio Andrio Granto projekto dalis, kuriame autoriai pristato savo požiūrį į, regis, vieną iš labiausiai „išblukintų" nuo dėmesio gausos miestų - Veneciją.

Fotografijos erozija

Danguolė Ruškienė
"Kapelankos istorija". 2008 m.
Erozijos reiškinys kur kas dažniau vertinamas negatyviai, nei pozityviai. Jo metu tam tikrų veiksnių veikiamas stabilus paviršius praranda viršutinius sluoksnius ir dėl to plonėja ir degraduoja. Taip pažeidžiama jo pirminė struktūra ir įgyjama nauja, paprastai reiškianti nekokybę.

Besiblaškantis Lietuvoje

Rasa Barčaitė
Paulius Normantas. Nuotrauka iš parodos „Laisvas vėjas Rytuose“ galerijoje „Akademija“
Paulius Normantas Lietuvoje - retas svečias. Menininkas jau daug metų keliauja po Aziją - lankosi Tibete, Indijoje, Indonezijoje, Birmoje, Tailande, Vietname, Kambodžoje... "Akademijos" galerijoje fotografas eksponavo darbus iš 1993-2007 metų kelionių. Vis dėlto aprašant parodą nesusilaikiau nepažvelgusi į ją iš skirtingų pusių: mane domino ir pačios eksponuotos fotografijos, ir jų pateikimas.

Puslapiai: |1|2|3|4|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai