Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Kas įsiminė 2011-aisais kine

7 MD
„Turino arklys”

Aktorystė yra šnipinėjimo priešingybė

7 MD
„Bastūnas, siuvėjas, kareivis, šnipas“
Agentas Džordžas Smailis Lietuvoje neturi daug gerbėjų, bet Anglijoje šis Johno Le Carre romanų apie šnipus personažas yra masinės kultūros ikona. Jį būtų galima lyginti su rusų „Septyniolikos pavasario akimirkų“ Štirlicu ar lenkų Hansu Klosu iš serialo „Brangiau už gyvybę“.

Kalėdinio „Kino“ skaitymo malonumai

Jonas Ūbis
Teko skaityti vieną „Kinui“ atsiųstą laišką. Jo autoriai rašė, kad „pasigenda straipsnių apie kiną meno ir kultūros kontekste, jo įtaką visuomenei“. Man regis, kalėdinis „Kino“ numeris kaip tik apie tai.

Parašyti laišką sau

Jonas Ūbis
„Muzikos garsai”
Artėja didžiosios metų šventės ir galiu Jus, mieli skaitytojai, nuraminti, kad televizijos mūsų tikrai nenuvargins originalių ir įdomių programų ar filmų gausa. Nebent negalėsite pakilti nuo vaišių stalo.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos laureatai

7 MD
2011 m. gruodžio 16 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje jau tryliktą kartą buvo įteikti Lietuvos kinematografininkų sąjungos apdovanojimai.

Czesławo Miłoszo metus vainikuos dokumentinio filmo premjera

7 MD
Czesław Miłosz
Gruodžio 29 d. 19 val. Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje įvyks naujo lietuviško dokumentinio filmo „Česlovo Milošo amžius“ premjera. Tai finalinis Cz. Miłoszo metų Lietuvoje akordas. Juo baigiama metus trukusi kultūrinė programa, skirta Nobelio literatūros premijos laureatui atminti.

Gero kino vakarai

Aistė Račaitytė
„Paprasas gyvenimas”
Ruduo – kino festivalių metas ne tik Lietuvoje. Žvarbaus vėjo gairiname Taline lapkričio pabaigoje reklaminė festivalio kompanija tarsi prieš Naujuosius gyventojams ir svečiams linkėjo „Happy PÖFF Days“ („Laimingo „Juodųjų naktų“ kino festivalio!“). Šiemet garsiai sugriaudėjęs penkioliktasis festivalis sutapo su data, kai Talinas švenčia Europos kultūros sostinės metus.

Kas verčia suktis teisingumo krumpliaračius

Jonas Ūbis
Naujasis Pasaulis
Sveikinu LNK žinias, žengusias didelį žingsnį Lietuvos televizijos informacijos istorijoje!

Visai nekaltas malonumas

Živilė Pipinytė
„Važiuok”
Pirmasis Holivude kurtas dano Nicolaso Windingo Refno filmas „Važiuok“ („Drive“, JAV, 2011) – tikra jauno sinefilo giesmė gerokai primirštam 7-ojo ir 8-ojo dešimtmečių amerikiečių B klasės kinui.

Festivalis, teikiantis viltį

Gintė Žulytė
„Sraigių planeta“
24-asis tarptautinis Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis (IDFA) pasitiko žiūrovus pagausėjusia filmų programa.

Kaip klonuoti legendą

7 MD
„Vysockis. Ačiū, kad gyvas“
Praėjusią savaitę į ekranus išleistas filmas „Vysockis. Ačiū, kad gyvas“ („Высоцкий. Спасибо, что живой“) muša Rusijos lankomumo rekordus ir net nusipelnė pagrindinių lietuviškų televizijos žinių – LRT „Panoramos“ dėmesio.

Praeitis sušildo labiau

Jonas Ūbis
„Pastoralė”
Spaudos konferencijoje pravirkusi Italijos darbo ministrė Elsa Fornero – ryškiausias mano šios savaitės televizijos įspūdis. Ji verkė, nes krizės sąlygomis nepavyks įgyvendinti numatytų reformų. Nežinau, ar kada nors sulauksiu verkiančios lietuvių ministrės televizijos ekrane.

Apdovanoti geriausi Europos filmai

7 MD
„Melancholija”
Šeštadienį Berlyne įvyko iškilminga, jau dvidešimt ketvirtoji Europos kino akademijos ceremonija – buvo apdovanoti geriausi 2011 metų filmai.

Mylimas šnipas

7 MD
„Tūkstantis daktaro Mabuzės akių“
Kai 1965 m. kino ekranuose pasirodė Martino Ritto juosta „Šnipas, atėjęs iš šalčio“, filmai apie šnipus buvo vienas populiariausių kino žanrų Europoje. Šaltojo karo metais Rytų ir Vakarų žmonės žavėjosi šnipais. Literatūros ir kino personažas – slaptasis agentas – atspindėjo politines Rytų ir Vakarų ambicijas bei jų prieštaravimus. Kovotojas už gėrį arba blogio atstovas – jis įkūnydavo politinės sistemos pranašumą arba tapdavo niekingo priešo įvaizdžiu. Juk riba, skirianti politinę propagandą nuo kino, buvo nelabai ryški.

Meilė viską pakelia į dangų

Jonas Ūbis
„Nesusekamas“
Gruzinų kinas mėgsta keistuolius, gal todėl ir lietuviai mėgsta gruzinų kiną.

Audriaus Stonio filmas apdovanotas Sankt Peterburge

7 MD
„Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim“
Sankt Peterburge baigėsi XIV tarptautinis nepriklausomo kino festivalis „DeboshirFilm – Skaisčios svajonės“, kurio įkūrėjas – žinomas rusų aktorius Aleksandras Baširovas. Festivalio trumpo metražo nevaidybinio filmų konkursinėje programoje rodytas Audriaus Stonio filmas „Aš perėjau ugnį, tu buvai su manim“ tarptautinės žiuri buvo įvertintas filmas pagrindiniu prizu ir festivalio diplomu.

Japonų „anime” naujienos ir klasika Lietuvoje

7 MD
„Vaikai, kurie vijosi žvaigždes“
Jau tradiciniu tapusį japonų „anime” festivalį „Otaka“, kuris vyksta gruodžio 1–4 d. „Forum Cinemas“, atidarė premjera iš Japonijos – naujausias režisieriaus Makoto Shinkai („5 centimetrai per sekundę“) filmas „Vaikai, kurie vijosi žvaigždes“ („Children Who Chase Lost Voices from Deep Below“, „Hoshi O Ou Kodomo“, 2011, 116 min.).

Susidvejinęs Gibsonas

Živilė Pipinytė
„Bebras”
Istorija, kurią pasakoja „Bebras“ („The Beaver“, JAV, 2010) galėjo tapti komedija. Taip pat sėkmingai ją būtų galima papasakoti ir kaip beprotybės istoriją. Galima ją apvilkti ir kitų žanrų marškinėliais ar net perkelti į beorį animacinį išmatavimą. Jodie Foster nusprendė sukurti šeimos dramą.

Ukrainos kino dienos

7 MD
„Septintasis maršrutas“
Šį penktadienį (gruodžio 2 d. 17 val. kino teatre „Pasaka“) įvyks renginio „Ukrainos kino dienos. Nacionalinė kino mokykla: mokytojai ir mokiniai“ atidarymas.

Poeto jaunystės klajonės

7 MD
„Negyvėlis“
Amerikos nepriklausomo kino režisieriaus Jimo Jarmuscho filmus Lietuvoje žiūri jau kelios sinefilų kartos. Debiutavęs 9-ojo dešimtmečio pradžioje, jis greitai užkariavo kritikų širdis, o žiūrovams tapo kultiniu autoriumi.

Puslapiai: |1|...|6|7|8|9|10|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai