Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Kinas

Kazachų kino dienos

7 MD
Antradienį, spalio 11 d., „Skalvijos“ kino centre jaudinančiu ir dramatišku režisieriaus Rustiomo Abdraševo filmu „Dovana Stalinui“ (2008) prasidėjo visą savaitę truksiantis kino renginys „Kazachų kino dienos“.

Europos kino akademija paskelbė geriausio debiuto nominantus

7 MD
Europos kino akademija paskelbė penkis filmus, kurie pretenduoja į „Europos atradimo – FIPRESCI prizo“ apdovanojimą. Šis apdovanojimas kasmet skiriamas už pirmąjį pilnametražį jauno režisieriaus filmą.

Tarp intrigų ir melo

Jonas Ūbis
„Išdavikas”
Jau kelintą savaitę svarbiausias įvairių žinių personažas – Seimo narys Saulius Stoma.

Vakaras neprailgs

Jonas Ūbis
Ilgai žadėtas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ sužadino diskusijas apie lietuvių kiną. Lietuvių kinas tapo ir naujojo „Kino“ diskusijos objektu.

„Scanorama“ kviečia į koprodukcijos forumą

7 MD
Nik Powell
„Baltijos jūros regiono – Japonijos koprodukcijos forumas“ – tai trijų dienų renginys jauniesiems kino profesionalams. Renginys, kuriuo siekiama atskleisti Baltijos jūros šalių ir Japonijos partnerystės bei bendros kino gamybos galimybes, vyks Europos šalių kino forumo „Scanorama“ metu, lapkričio 11–13 d., viešbučio „Radisson Blue Astorija“ konferencijų salėje.

Frankenšteinas jau visai šalia

7 MD
„Oda, kurioje gyvenu“
Šiandien Lietuvoje pradedamas rodyti naujausias ispanų režisieriaus Pedro Almodóvaro filmas „Oda, kurioje gyvenu“ („Piel que habito“, Ispanija, 2011). Ta proga pateikiame Paweło T. Feliso pokalbį su režisieriumi.

Juos traukia blogis

Jonas Ūbis
„Blogas policininkas”
Kol Vladimiras Putinas dar tik gąsdina Vakarus savo planais „surinkti sovietų žemes“, o jo spaudos atstovas palankiai vertina politiką Leonidą Brežnevą, verta įsižiūrėti į svarbiausią Putino priešą – kadaise vieną turtingiausių Rusijos žmonių, o dabar kalinį Michailą Chodorkovskį.

Apsisaugoti neįmanoma

Živilė Pipinytė
„Užkratas”
Prieš kurį laiką skaičiau spaudos pranešimą, kad Stevenas Soderberghas rengiasi palikti kiną ir atsidėti tapybai. Tą žinutę prisiminiau pasižiūrėjusi naujausią režisieriaus filmą „Užkratas“ („Contagion“, JAV, 2011). Pagalvojau, kad kurdamas jį Soderberghas, matyt, ir pasijuto nebenorįs daugiau būti kino režisierius.

„Vilniaus kino šortų“ magija

7 MD
Trumpo kino teatras Vilniaus troleibuse
Šeštasis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe ir UAB „Vilniaus troleibusai“, likus dviem savaitėms iki festivalio atidarymo, ryžosi įgyvendinti netradicinę idėją – du sostinės troleibusus pavertė trumpametražio kino teatrais.

VDFF laureatai

7 MD
„Barzakh“
8-asis tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF), parodęs, kad susidomėjimas dokumentiniu kinu Lietuvoje auga, šeštadienį atsisveikino su žiūrovais sausakimšoje „Skalvijos“ kino centro salėje. Festivalį užvėrė dokumentinė Mindaugo Survilos sakmė „Stebuklų laukas“ apie Budos miške, netoli Karijotiškų sąvartyno, gyvenančius žmones.

Banditės, keršytojos ir bepročiai

Jonas Ūbis
„Banditės”
Jei neskaitėte Stiego Larssono „Millenium“ trilogijos, galiu tik pavydėti ateityje dar laukiančio malonumo.

Reikia tiek nedaug?

Živilė Pipinytė
Donatas Banionis filme „Tadas Blinda. Pradžia“
Kultūrologas Danilas Dondurejus teigia, kad tik 3,5–5 procentai kiekvienos šalies populiacijos gali suprasti, įvertinti meno kūrinį, suvokti jo visumą, struktūrą ir prasmes.

Venecijos antipodai

Aistė Račaitytė
Rugsėjo pradžioje Lido saloje jau 68 kartą vyko didžiosios Venecijos bienalės (La Biennale di Venezia) rengiamas seniausias pasaulyje kino festivalis.

Moters žvilgsnis

Gediminas Kukta
„Popietės pinklės”
Dėmesys avangardiniams, eksperimentiniams filmams – festivalių solidumo, kokybės ir profesionalumo rodiklis.

Kur trečias brolis?

Paulina Pukytė
„Gyvenimo medis“
Werneris Herzogas apie savo 1969 m. filmą „Fata Morgana“ yra pasakęs, kad jau per pirmąsias jo minutes žiūrovas supranta, ar šis filmas bus jam, ar ne jam.

Auksinis laikotarpis

7 MD
„Paukšteliai, našlaičiai ir kvailiai”
Dažnai pamirštamas Slovakų indėlis į Čekoslovakijos Naujosios bangos judėjimą festivalyje bus atskleistas rodant kelis žymiausius 7-ajame XX a. dešimtmetyje sukurtus slovakų režisierių filmus. Pateikiame šią retrospektyvą pristatantį slovakų kino kritikės Vieros Langerovos tekstą.

Kai turėsiu katę

Jonas Ūbis
„Avarija”
Kad rudenį laikas bėga vis greičiau, primena prasidėjęs „Oskarų“ pristatymų maratonas.

Dokumentinio kino horizontai

7 MD
„Šachta Nr. 8“
Konkursinė Baltijos šalių dokumentinių filmų programa – vienas iš svarbiausių vakar atidaryto Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) akcentų. Ketvirtą kartą dėl geriausio Baltijos dokumentinio filmo kūrėjo vardo varžysis po 4 Estijos, Latvijos ir Lietuvos filmus, atrinktus festivalio programos sudarytojų. Geriausiųjų trejetuką spalio 1-ąją per VDFF uždarymą paskelbs ir tarptautinis žiuri, vadovaujamas kino kritiko ir eksperto Tue Steeno Müllerio iš Danijos.

Verslo planas – „Tadas Blinda“

Linas Vildžiūnas
„Tadas Blinda. Pradžia“
Rugsėjo 20 d. į „Forum Cinemas Vingis“ rinkosi ypač auksinės jaunuomenės publika – prodiuseris Žilvinas Naujokas pristatė seniai puoselėto ir įvairiai strateguoto filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ premjerą.

Lietuvos pretendentas į „Oskarą“

7 MD
JAV Kino meno ir mokslo akademijos (The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) patvirtintas nacionalinis „Oskaro“ komitetas išrinko šiemetinį oficialų Lietuvos pretendentą į „Oskarą“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje. Juo tapo Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“.

Puslapiai: |1|...|9|10|11|12|13|...|17|...|25|...|33|...|41|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai