Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ūbis

Už šunis (ir kates taip pat)

Jonas Ūbis
„Šuns metai“
„Tradiciškai aštrus matymas bûdingas asmenims, turintiems polinkį į depresiją. Jis apibūdinamas kaip radikalus atsisakymas angažuotis į tai, kas domina daugumą žmonių, ir pasireiškia pirmiausia nesidomėjimu klausimais, kurie, reikia pripažinti, iš tikrųjų nėra įdomūs.

Veršelių paslaptys

Jonas Ūbis
„Protingi žmonės“
Vasaris - sunkus mėnuo. Tokie kaip aš nepakelia milžiniškų sporto, banalybių ir archajiško patriotizmo dozių, kurias dosniai žarsto žiniasklaida. Kyla noras pabėgti. Tik kur?

Šiurpuliavimas

Jonas Ūbis
„Paranoja“
Švilpikas Filas antradienį pamatė savo šešėlį ir pažadėjo amerikiečiams, kad žiema tęsis dar šešias savaites. Seimo nariai tą pačią dieną klausėsi šiurpinančių prancūzų vienuolio pasakojimų apie satanistus ir apskritai jaunimo kultūrą. Tą patį antradienį Rūta Janutienė šiurpino Lietuvos žmones pasakojimais apie tai, ką jie dabar valgo.

Auksinio idioto konkursas

Jonas Ūbis
„Elkis teisingai“
1989 m. Spike'o Lee filmas „Elkis teisingai“ (TV3, šiąnakt, 29 d., 1.20) buvo parodytas Kanuose. Filmas negavo jokio prizo, sakoma, esą režisierius labai supyko ant žiuri pirmininkavusio Wimo Wenderso, kuris „Auksinę palmės šakelę“ paskyrė Steveno Soderbergho „Seksui, melui ir vaizdajuostėms“. „Elkis teisingai“ nepaminėtas ir 1989-ųjų „Oskarų“ verdikte. Tačiau dabar niekas neabejoja, kad tai vienas svarbiausių amerikiečių ir pirmiausia 9-ojo dešimtmečio filmų.

Televizijų valgyklėlė

Jonas Ūbis
„Equus”
Ar pastebėjote, kad televizijose padaugėjo visokių antrąkart pašildytų patiekalų?

Nostalgijos priepuolis

Jonas Ūbis
„Praktinė magija“
Tikiu tik kino magija, bet prie praėjusios savaitės apžvalgos nagus prikišo kažkoks nelabasis.

Seksas, melas ir praeitis

Jonas Ūbis
„Arčiau“
Kelias dienas bandau prisiminti, kada nepriklausomoje Lietuvoje prasidėjo politikų antplūdis į žiniasklaidą ir pirmiausia į televiziją. Bet, matyt, jau reikėtų atskiros studijos, kurioje būtų išnagrinėtos tos invazijos pasekmės. Bijau, kad jos pernelyg akivaizdžios ir skaudžios.

Svarbu įsėsti į traukinį

Jonas Ūbis
„Indiana Džounsas ir krištolo kaukolės karalystė“
Kelias dienas galvoje sukasi internete perskaityta frazė: „Pasaulis kvailėja, o mes kvailėjame kartu su juo.“ Ypač tai aktualu, kai skaitau televizijų atsiųstas šventines programas.

Įsimylėję rašytojai

Jonas Ūbis
„Idealus vyras“
Paskutinės metų savaitės yra tikras išbandymas. Dar norėtum stabtelėti, kažką suspėti padaryti ar užbaigti, bet laikas bėga savo vaga, sukeldamas gana dviprasmiškus jausmus. Norėtųsi jį ir pristabdyti, ir pagreitinti, kad pagaliau ateitų tos ilgai lauktos šventės.

Apetitas skaityti

Jonas Ūbis
Seniai žinau, kad Lietuvoje knibždėte knibžda vampyrų. Paskutinės pagonių valstybės vardas įpareigoja. Patriarchališkos jos gyventojų vertybės - taip pat. Tačiau tik skaitydamas naują žurnalo „Kinas“ numerį (tiesa, kvepiantį ne krauju, o spaustuvės dažais) sužinojau apie paslėptą vampyrų prasmę ir įtaką kultūros istorijai.

Vaikai ir gyvūnai

Jonas Ūbis
„O broli, kur tu?“
Kai Europa internete pamatė, kaip lietuviai elgiasi su gyvūnais, televizijos kaip susitarusios nusprendė parodyti laidų apie lietuviškus gyvūnų konclagerius.

Kiekvienas gydosi kaip išmano

Jonas Ūbis
„Sukčiai“

Moralūs laikai

Jonas Ūbis
„Vera Dreik“

Iš ko juokiatės?

Jonas Ūbis
„Pano labirintas“
Prieš dvidešimt metų nesitikėjau, kad nepriklausomoje Lietuvoje atsiras tiek daug tabu. Jų atsiradimas nesusijęs nei su politinio korektiškumo mada, nei su religingumu. Tabu lietuviams prireikia tada, kai nenorime prisipažinti, kad esame provincialūs ir nesmalsūs, kad mūsų patriotizmas numirs be valdovų rūmų, kad vaikas daugumai tautiečių pirmiausia yra asmeninė nuosavybė, o tik paskui žmogus.

Jei Homeras gyventų dabar

Jonas Ūbis
„Tiesa apie Čarlį“
Kartu su LNK maloniai primenu: šiandien penktadienis, 13-oji diena.

Melancholijos sauja

Jonas Ūbis
„Ilgos sužadėtuvės"
Šią savaitę pasižiūrėkite keturis filmus ir įspūdžių tikrai užteks ilgam.

Kaip gimsta legendos

Jonas Ūbis
„Gyvenimas - tai ilga rami upė“
Galite mane smerkti: užuot kartu su kitais lietuviškų televizijų žiūrovais ir vedėjais raudojęs ir ieškojęs kaltų, šią savaitę vakarais grįžtu į praeitį - žiūriu serialą apie Štirlico jaunystę.

Tautiškos ligos

Jonas Ūbis
„Blogio gėlė“
Gera režisierė ir išmintinga moteris Agnieszka Holland praėjusią savaitę aiškino vienam dienraščiui, kodėl pasirašė Romaną Polanskį remiantį atsišaukimą: „Gyvename laikais, kai žmonės gydosi savo baimes ir silpnybes užmušinėdami garsenybes. Bendruomenės jausmą patiriame padedami organizuotos neapykantos, nukreiptos prieš ką nors. Geriausia, žinoma, jei tas kas nors nekelia pavojaus. Viena vertus, visuomenė tampa vis konservatyvesnė, vis labiau neleidžiama laužyti taisyklių, kita vertus, tai labai paviršutiniška.“

Buldogo rauda

Jonas Ūbis
„Misūrio vingiai“
Lietuvos televizijoms reikėtų oficialiai įteisinti naują žanrą „turgus“. Žinau, kad p. Mildažytė gali pretenduoti į šio prekinio ženklo savininkes, bet televizijų pokalbių ir diskusijų laidų „turgėjimas“ toks visuotinis, kad, bijau, jai tai nepavyks.

Rudens pradžia su „Kinu“

Jonas Ūbis
Ruduo Lietuvoje - festivalių metas. Todėl ir naujas „Kino“ žurnalas skyrė vietos būsimiems ir jau vykstantiems kino renginiams.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai