Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ūbis

Juoktis visada sveika

Jonas Ūbis
„Dėkui, kad rūkote!“
Futbolas baigėsi. Bent jau man atmintyje išliks aštuonkojis iš Oberhauzeno zoologijos sodo. Tiksliau, net ne jis, o žmonių sugebėjimas patikėti visokiai neva antgamtiškais niekais. Lenkų žinios pasišaipė iš tokių naujienų mėgėjų ir įsitaisė šunį, kuris bakstelėdavo nosį į tą lėkštę, kur sūris kvepėjo skaniau. Suprantu, kad už vokiečių aštuonkojo slypi geras futbolo specialistas, kuriam bukmekeriai ir lošėjai turėtų būti dėkingi. Bet akivaizdu ir kas kita – didelė televizijos galia, juk jos valia net aštuonkojis žiūrovų akyse gali tapti išminčiumi.

Žalgiris gali vykti bet kur

Jonas Ūbis
„Nepritapėliai“
Kažkurios žinios, regis, „Panorama“ rodo šventę Kernavėje ir Žalgirio mūšin palydimus karius. Žmonėms malonu pasijusti istorijos dalyviais ir, matyt, grįžti 600 metų atgal. O gal nereikia ir grįžti: pastarųjų mėnesių gedulas ir šventės parodė, kad lietuviai vis dar mielai gyvena praeityje.

Maži žmonės ir didelės pastangos keistis

Jonas Ūbis
„Džordžijos taisyklės“
Dar vienas ilgasis savaitgalis ateis net nespėjus pailsėti po Joninių. LTV pasiūlys daug patriotiškų renginių, koncertų ir, regis, kelerias mišias.

Naujas opiumas liaudžiai

Jonas Ūbis
„Žiauri malonė“
Viską stelbia futbolas. Ne tik televizoriuje, bet ir gyvenime. Ši psichozė vis dėlto gal ne tokia ir pavojinga, kaip kad masinės neapykantos šventės pakaunėje ir kitokios lietuvių „solidarumo“ apraiškos.

Nustebinti save

Jonas Ūbis
„Laukinis vaikas“
1801–1806 m. daktaras Jeanas Itard’as savo namuose globojo „laukinį vaiką“, pavadintą Victoru.

Futbolas ir kiti demonai

Jonas Ūbis
„Raktas“
Mėnuo, skirtas futbolui. Neabejoju, kad didelė dalis pasaulio gyventojų jo laukia ir praleis daug laiko prie televizorių. Ir bus laimingi.

Žiaurios pasakos visiems

Jonas Ūbis
„Broliai Grimai“
Nežinau, kas pirmas pasakė, kad skirtumą sudaro detalės. Tuo įsitikinau šį savaitgalį pasižiūrėjęs dvi kino apdovanojimų ceremonijas.

Noriu grįžti

Jonas Ūbis
„Sukurtas Haroldas“
Kunigas Varkala iš pakaunės Virginijaus Savukyno laidoje demagogiškai postringauja apie skriaudžiamus „piliečius“ ir kviečia minėti įtariamo žudiko gimtadienį.

Tautos akis

Jonas Ūbis
Lietuvių liaudies pasakos sesuo sakė broliukui, kad negertų iš balos. Šis nepaklausė ir pavirto avinėliu. Lietuvių tauta keliolika metų geria iš purvinos serialų, valinskiškų šou ir žurnalistinių tyrimų balos. Tai ir pavirto... Kuo?

Harmonija nebus sugrąžinta

Jonas Ūbis
„Džeris Magvairas“
Pakaks apie Gražulį su Uoka. Pakalbėkime apie zombius. Šią savaitę jų užderėjo ir filmuose.

Kaip tapti savimi

Jonas Ūbis
„Atgal į gamtą“
Nežinau, kaip Jūs, mieli skaitytojai, bet aš šeštadienį eisiu į demonstraciją. Po ilgos pertraukos. Kai bandau prisiminti, kada paskutinį kartą dalyvavau panašioje akcijoje, atmintyje iškyla tik Sąjūdžio mitingai. Ironiška, bet dabar eisiu pirmiausia išreikšti savo nepasitenkinimo tais, kurie tada kvietė kurti naują – laisvą ir tolerantišką Lietuvą.

Stabiliai dugne

Jonas Ūbis
„Gimimas“
Federico Fellini rašė: „Roma yra kaip parsiduodanti moteris. Žiūri į ją šaltai ir atsargiai, o ji staiga netikėtai suteikia tau tikrą malonumą. Ir kartu ji yra kaip motina. Laiko tave savo pilve ir maitina per virkštelę.“

Priklausomybės nepasirinksi

Jonas Ūbis
„Mirties akivaizdoje“
Prieš kelias dienas sugedus kompiuteriui supratau, kad įsigijau naują priklausomybę. Girdėjau, dabar galima išsigydyti nuo visų, net ir seksualinės.

Prisiminimai apie ateitį

Jonas Ūbis
„Panikos kambarys“
Paskutinės dienos - su gedulo žyme. Lenkijos lėktuvo katastrofa netoli tragiškosios Katynės tarsi atitolino visus kitus - svarbius ir nesvarbius įvykius.

Šeimos paslaptys

Jonas Ūbis
„Išganytojo aikštė“
Per Velykas „Panorama“ parodė reportažą iš Velykų salos. Mįslingų skulptūrų fone politikos specialistas Vykintas Pugačiauskas atrodė net labiau savo vietoje nei kokioje nors tarptautinėje konferencijoje. Bet ne tai svarbu.

Nacionalinės patriotizmo ypatybės

Jonas Ūbis
„Sensacija“
Velykos dar netapo tokia komercine švente, kokios jau yra Kalėdos ar Joninės. Bet televizijoms visos šventės vienodos, todėl ir vėl mūsų laukia komedijos su Jackie Chanu, lietuvių estrada ir tautinių įžymybių gimtadieniais. Apsirijusi tauta, matyt, geriau virškina, žiūrėdama į Marių Jampolskį ar Marijoną Mikutavičių. Nepaliauju stebėtis, kaip ta pati tauta aistringai reikalauja linčo teismo pedofilams ir taip pat aistringai plūsta į bažnyčias, kuriose mokosi tolerancijos.

Banalybė nesibaigia

Jonas Ūbis
„Šioje šalyje nėra vietos senukams“
Skeptiškai vertinu pranešimus apie artėjančią pasaulio pabaigą, tarp jų ir visuotinį atšilimą. Esu linkęs pritarti nežinomiems anekdotų kūrėjams, šią žiemą su reikšminga pergale sveikinusiems Alą Gorą ir kitus kovotojus su klimato atšilimu. Žiema buvo ilga ir šalta.

Lietuviškos hagiografijos ypatybės

Jonas Ūbis
„Žiaurus gyvenimas“
Vėl stebime biografinių filmų ir romanų bumą. Vieno konkretaus žmogaus gyvenimas tokiame kūrinyje tarsi sutrumpina atstumą tarp praėjusio laiko ir šių dienų patirties. Gal jau išmokome vertinti asmeniškus liudijimus, kad neliktume abejingi detalėms, praėjusios epochos kvapams ir garsams.

Utopijos liudininkai

Jonas Ūbis
„Paskutinis Škotijos karalius“
Sovietų laikais ant kiekvieno kampo tavęs tykodavo koks nors šūkis. Dažniausiai jis kviesdavo anksčiau, nei numatyta, įvykdyti planus, kovoti už taiką visame pasaulyje, statyti šviesią ateitį. Dabar pasakyčiau, kad tie šūkiai perkeldavo į utopijos sferą.

Patriotizmo turgus

Jonas Ūbis
„Narkotikų prekeiviai“
Nuo televizijų dar galiu pabėgti, bet nuo žinių niekaip. Kelintą mėnesį didžiausia lietuviškų žinių žvaigždė yra Seimo narys Linas Karalius ir jo kelionės po Aziją.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai