Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Ūbis

Profesoriai ir kulinarija

Jonas Ūbis
„Brangusis Džonai”
Mūsų televizijose profesoriai virsta klounais, bet kad klounai taptų profesoriais, deja, nepastebėjau.

Kaip surasti save

Jonas Ūbis
„Mirusi nuotaka”
Visų šventųjų dieną Lietuvos televizijos paminės tradiciškai: LTV ir LTV2 prisimins žinomus meno ir kultūros veikėjus, išėjusius Anapilin, garsiausias pasaulio kapines ir transliuos mišias iš Antakalnio kapinių;

Psichoanalitikų kinas

Jonas Ūbis
„Marija Antuanetė”
Suprantu, kad pas mus aktualiau skamba šildymo kainos ar Seimo radikalų pastangos įtvirtinti krikščionišką šeimos sąvoką, bet vis dėlto siūlau prisiminti prieš šešerius metus ekranuose pasirodžiusią Stepheno Gaghano „Sirijaną“ (LNK, 23 d. 22.50).

Tarp intrigų ir melo

Jonas Ūbis
„Išdavikas”
Jau kelintą savaitę svarbiausias įvairių žinių personažas – Seimo narys Saulius Stoma.

Vakaras neprailgs

Jonas Ūbis
Ilgai žadėtas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ sužadino diskusijas apie lietuvių kiną. Lietuvių kinas tapo ir naujojo „Kino“ diskusijos objektu.

Juos traukia blogis

Jonas Ūbis
„Blogas policininkas”
Kol Vladimiras Putinas dar tik gąsdina Vakarus savo planais „surinkti sovietų žemes“, o jo spaudos atstovas palankiai vertina politiką Leonidą Brežnevą, verta įsižiūrėti į svarbiausią Putino priešą – kadaise vieną turtingiausių Rusijos žmonių, o dabar kalinį Michailą Chodorkovskį.

Banditės, keršytojos ir bepročiai

Jonas Ūbis
„Banditės”
Jei neskaitėte Stiego Larssono „Millenium“ trilogijos, galiu tik pavydėti ateityje dar laukiančio malonumo.

Kai turėsiu katę

Jonas Ūbis
„Avarija”
Kad rudenį laikas bėga vis greičiau, primena prasidėjęs „Oskarų“ pristatymų maratonas.

Skirtingos upės pusės

Jonas Ūbis
„Laiškanešys skambina du kartus“
Čekas Janas Švankmajeris (g. 1934) oficialiai yra vienas originaliausių šių dienų animatorių, bene paskutinis ortodoksiškas Europos siurrealistas, kinematografininkas, lėlių teatro kūrėjas, poetas, dailininkas, videoklipų kūrėjas, knygų autorius. Neoficialiai – magas ir alchemikas.

Krepšinis lietuvio kuprinėje?

Jonas Ūbis
„Vikas ore“
Amerikiečių režisierius Jasonas Reitmanas kartą prisipažino, kad filmų personažais jis renkasi tipus, kurie paprastai nesukelia visuomenės simpatijų.

Baimės ir miestų labirintuose

Jonas Ūbis
„Naktis priklauso mums”
Tikiu, kad nesu vienintelis lietuvis, galintis išgyventi be krepšinio ir be religijos.

Prieš bangas

Jonas Ūbis
„Džefersonas Paryžiuje“
Įdomiausia, ką pastaruoju metu žiūrėjau per televizorių, – žiniasklaidos magnatų tėvo ir sūnaus Ruperto ir Jameso Murdochų apklausa britų parlamente.

Ar apsimoka būti kvailiu?

Jonas Ūbis
„Titas“
Viena gerai televizijos virtuvę išmananti kolegė tvirtina, kad lietuviškų televizijos laidų vedėjai yra protingesni už savo vedamas laidas ir kad be reikalo iš jų šaipausi. Aš to nesuprantu, nes esu įsitikinęs, kad žmonės dažniausiai nori atrodyti protingesni. Todėl ir kankinuosi, norėdamas suprasti, kodėl lietuvės ir lietuviai televizijos ekranuose masiškai kvailėja. Pataikauja žiūrovams? Mano, kad kvailas vedėjas bus populiaresnis, nes atrodys labiau savas ir suprantamas? Tada leiskite paklausti, kuo jie mus visus laiko?

Infantilizmas – privalumas ar trūkumas?

Jonas Ūbis
„Morisas“
Filosofas Merabas Mamardašvilis prieš mirtį yra sakęs, kad brandumas Gruzijoje „tapo trūkumu, nes suaugusieji jau nusibodo“. Įdomu, ką jis sakytų dabar, kai infantilumas plinta kaip epidemija. Ir ne tik Gruzijoje.

Skirtingos tapatybės

Jonas Ūbis
„Betmenas. Pradžia“
Šią savaitę bus galima pasilepinti ne tik tropikų orais, bet ir keliais gerais filmais.

Apie tai, kuo kinas įdomus

Jonas Ūbis
Didžiuosiuose kino teatruose – tikro kino nė su žiburiu, tik tarsi nuo konvejerio nuėjusios romantinės komedijos, pasakojimai apie iksmenus ir transformerius, ateivius ir tiesiog vulgarius vyriokus, išgyvenančius pagirių nemalonumus. Žinoma, ir dar daugybė animacinių filmų, kuriuos mano vaikystėje žiūrėdavo tik vaikai ir paaugliai, bet dabar tokie filmai rodomi net vakariniuose seansuose. Todėl niekad nesutiksiu, kad seniai suvaikėja. Sprendžiant iš kino teatrų repertuarų, dabar vaikėti pradedama labai anksti arba išvis nebesubręstama.

Politikų mylėti nereikia

Jonas Ūbis
„P.S. Myliu tave“
Joninių naktį nekursiu laužo, neieškosiu paparčio žiedo ir negersiu alaus. Nesu lietuvių aludariams paklususių politikų elektorato dalis. Bijau, kad priklausau tai mažumai, kuri mieliau praleis ilgąjį savaitgalį ant sofutės, bandydamas nusiteikti nenumaldomai artėjančioms atostogoms.

Dalelė savęs

Jonas Ūbis
„Vidaus imperija“
Kino kūrėjai vis dažniau kviečia mus peržengti pasakojimo, vaizduotės, psichikos ir net tapatybės ribas.

Kai pasiveja praeitis

Jonas Ūbis
„Pastoralė”
Interviu rusų televizijos žinioms „Vesti“ Otaras Joselianis sakė: „Norėčiau kategoriškai pareikšti, kad neegzistuoja nei gruzinų, nei prancūzų, nei rusų kinematografas. Egzistuoja kinas – asmenybės saviraiškos būdas.

Linkėjimai Eločkai

Jonas Ūbis
„Turi mylėti šunis“
Romos imperija užkariautose žemėse steigė savo provincijas. Penktadienį per LTV pasižiūrėjęs „Sidabrinių gervių“ ceremoniją, kuri labiau buvo skirta ne lietuvių kinui, o Holivudui, supratau, kad mūsų net nereikėjo užkariauti.

Puslapiai: |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai