Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Tarpdisciplininiai menai

Menininkų „begėdystė“

Paulina Pukytė
Paulina Pukytė. Judanti skuptūra
Nepaisant antžmogiškų Airijos ir Lenkijos gyventojų pastangų šių metų Lietuvos lakštingala „Eurovizijos“ konkurso nugalėtoja netapo.

Kontaminacijos: tarp mūsų turisčių

Laima Kreivytė
Cooltūrisčių autografas anoniminės menininkų grupės Norma Jean plastilino salėje „Kas bijo laisvos raiškos?“ Centriniame paviljone, Giardini.
Prieš prasidedant 54–ajai Venecijos bienalei „ILLUMInations“ kuratorė Bice Curiger uždavė penkis klausimus pasaulio menininkams: „Kur tu jautiesi kaip namie? Ar ateitis kalbės angliškai, ar kita kalba? Ar menininkų bendruomenė yra nacija? Kiek nacijų (tautų) yra tavyje? Jei menas būtų nacija, kokia būtų jos konstitucija?“ Prie jų pridėjome šeštą, Lietuvai aktualų klausimą: „Kas slepiasi už baltos užuolaidos?“ Į klausimus atsako menininkių ir kritikių grupė Cooltūristės.

Ūkio ministerija ir kultūra

Skaidra Trilupaitytė

Praktinė kryžminimo pamoka

Deima Kelias
Renginio lektoriai ir organizatoriai
Gegužės 27 ir 28 d. Vilniuje vyko „Cross Media Zen“ konferencija ir kūrybinės dirbtuvės, kurias inicijavo ir įgyvendino agentūra „Media Desk Lietuva“. Jei neteko jose lankytis, pasistengsiu pažymėti kelis reikšmingesnius momentus, taip pat leisiu sau pasidalyti keletu subjektyvių įspūdžių.

Dingę Nidoje. Serialo scenarijus

Laima Kreivytė
Justin Tyler Tate. Krepšinio žaidimo aikštelė miške
Veiksmo vieta – Nidos meno kolonija. Laikas – penktadienis, trylikta diena.

Moters balsas

Dalia Mikonytė
Kristina Inčiūraitė. Kadras iš videofilmo „Naftos miestas“. 2007-2008 m.
Kristina Inčiūraitė gilinasi į moters balso, kalbos ir viešosios erdvės problemas, kvestionuoja moters kūno reprezentavimo stereotipus. Jos darbai dažnai interpretuojami feminizmo teorijų kontekste. 2007 m. ji surengė parodą „Tarp mūsų“, kurioje buvo pristatytos šešios Vilniaus menininkės (Jurgita Remeikytė, Alma Skersytė, Irma Stanaitytė, Laura Stasiulytė, Vilma Šileikienė ir Kristina Inčiūraitė).

Nida ir kiti demonai, arba Pagalvok dar kartą

Marta Vosyliūtė
Martos Vosiliūtės atvirukas
Gegužės 3–6 dienomis Nidos meno kolonija kviečia į tarptautinį simpoziumą „Interformatas: peržaidžiant tarpdiscipliniškumą“, kuriame dalyvauja 40 užsienio ir Lietuvos menininkų, kuratorių, tyrėjų. Simpoziumas prasidėjo viešu renginiu „Intro-formatas“ Vilniaus dailės akademijoje, kur simpoziumo dalyviai pristatė savo projektus. Programa tęsiama Nidoje. Siūlome vienos iš dalyvių – Martos Vosyliūtės – tekstą.

Po-tekstės: poetės portretas

Laima Kreivytė
Agnė Žagrakalytė
Rubrika „Tarp disciplinų“ skirta tarpdisciplininio meno projektams ir kritikai. Kita jos paskirtis – tarpinio būvio, paties tarpo analizė šokant iš vienos disciplinos į kitą. Tekstas, parašytas „Poezijos pavasario“ almanachui, kurį netrukus išleis „Vagos“ leidykla, yra bandymas pažvelgti į šiuolaikinę lietuvių moterų poeziją per lyčių studijų ir vizualiosios kultūros prizmę.

Tarpdiscipliniškumo politika?

Skaidra Trilupaitytė
Kristina Inčiūraitė. Kadras iš videofilmo„Atnaujinimas“. 2006 m.

Nematomų ašarų rinkimas

Laima Kreivytė
„Baltosios pievos“ (rež. Mohammad Rasoulof)
Filmo „Baltosios pievos“ pagrindinis veikėjas renka ašaras. Renka godžiai, kaip muitininkas: nė viena ašara neturi prapulti!

Puslapiai: |1|2|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai