Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
Koršunovas

Apie laiką ir asmeninę atsakomybę

Alma Braškytė
„Sidabrinis ežeras“. A. Braškytės nuotr.
Vasario pabaigoje Stokholmo teatre „Folkopera“ įvyko Oskaro Koršunovo režisuotos Kurto Weillio ir Georgo Kaiserio operos „Sidabrinis ežeras“ (1932) premjera.

Oskaro Koršunovo premjera Stokholme – Kurto Weillio „Sidabrinis ežeras“

7MD informacija
Aktoriai Ulrika Tenstam ir Torkel Petersson Stokholmo teatro „Folkopera“ spektaklyje Kurto Weillio „Sidabrinis ežeras”.
Vasario 27 ir 28 d. Stokholmo teatre „Folkopera“ bus rodomi Oskaro Koršunovo režisuotos Kurto Weillio operos „Sidabrinis ežeras“ premjeriniai spektakliai. Pirmasis parodytas vasario 23-iąją.

Apokaliptinis Elsinoras

7MD informacija
D.Matvejevo nuotrauka
Prieš pat metų pabaigą Oskaro Koršunovo režisuotas „Hamletas“ trumpam pertraukė dar spalį prasidėjusį gastrolių užsienyje maratoną. Per tris mėnesius spektaklis apsilankė festivaliuose Rusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, o metus užbaigė mėnesio trukmės turnė po Prancūzijos teatrus. „Hamletas“ sulaukė įvairių žiūrovų reakcijų, nemažai užsienio kritikos ir žiniasklaidos dėmesio, provokavo polemiką, diskusijas. Siūlome keletą ukrainiečių, vokiečių ir prancūzų spaudos atsiliepimų apie spektaklį.

Oskaras Koršunovas su trupe traukia į Vakarus

7MD informacija
„Hamletas“ OKT teatre. Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos fragmentas
Daugelį svarbiausių Rytų Europos festivalių spalį aplankiusio OKT/Vilniaus miesto teatro maršrutas pakrypo į Vakarus. OKT jau pradėjo tik prieš pat Kalėdas pasibaigsiantį turą po Prancūziją, bet iki tol spėjo sudalyvauti ir dar keliuose reikšminguose teatriniuose renginiuose.

Oskaro Koršunovo Shakespeare’o trilogija keliauja po Europą

7MD informacija
OKT, „Hamletas“. Režisierius Oskaras Koršunovas. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
OKT / Vilniaus miesto teatras toliau tęsia gastrolių po Europos teatrus bei festivalius maratoną.

OKT: Tbilisis – Maskva – Strasbūras

7MD informacija
Visą rugsėjį itin intensyviai savo spektaklius Lietuvos publikai rodęs OKT/Vilniaus miesto teatras pradeda ilgą ir nelengvą gastrolių po užsienio teatrus ir festivalius maratoną.

OKT pradėjo 11-ąjį sezoną

Milda Brukštutė
„Hamletas“.D. Matvejevo nuotrauka
Rugsėjo 3 d. vykusiame OKT/Vilniaus miesto teatro 11-ojo sezono pristatyme ypač jautėsi atsiradusių permainų atmosfera, o dar labiau naujų, ateityje planuojamų pasikeitimų laukimas. Iš režisieriaus Oskaro Koršunovo lūpų ne vieną kartą skambėjo žodžiai: „Naujo puslapio atvertimas“.

Teatro festivalį Osle atidarys nauja Oskaro Koršunovo premjera

7MD informacija
Nilsas Ole Oftebro
Rugpjūčio 27 d. Norvegijos sostinėje Osle prasidėjusį beveik mėnesį truksiantį Šiuolaikinio teatro festivalį atidaryti buvo patikėta naujausiam lietuvių režisieriaus Oskaro Koršunovo pastatymui „Dugne“ pagal rusų literatūros klasiko Maksimo Gorkio pjesę.

OKT/Vilniaus miesto teatras jau kviečia į naująjį sezoną

7MD informacija
Vos sugrįžęs iš sėkmingų gastrolių festivaliuose Kroatijoje, Bulgarijoje ir Lenkijoje, OKT/Vilniaus miesto teatras jau pradėjo platinti bilietus į kito – jau vienuolikto – sezono spektaklius.

Kelionė su „Hamletu“

7 MD
Kiek vaidmenų "Hamlete" vaidina Dainius Gavenonis? Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Gegužės pradžioje Kroatijoje, Rijekos mieste vykusiame prestižiniame teatrų festivalyje, OKT teatro spektaklis „Hamletas“ susižėrė keturis pagrindinius apdovanojimus. Tarp jų - ir aukščiausias aktoriaus Dainiaus Gavenonio indėlio į šį spektaklį įvertinimas. Tad pokalbis su aktoriumi skirtas šiai progai, šiam vaidinimui ir jo vaidmenims šiame spektaklyje.

Teatru per laiką

Alma Braškytė
„Ugnies veidas”. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
OKT dešimtmečio proga siūlome skaitytojams teatro meno vadovo, režisieriaus Oskaro Koršunovo pasakojimą apie OKT įsikūrimą ir svarbiausius jo gyvavimo įvykius iš ką tik pasirodžiusio leidinio „OKT: būti čia“.

OKT / Vilniaus miesto teatre - „Dėdė Vania“

7MD informacija
„Dėdė Vania“. D.Matvejevo nuotrauka
Šįmet OKT / Vilniaus miesto teatras skaičiuoja jau dešimtąjį sezoną. Balandžio 16 - gegužės 3 d. įvyksiančiame jubiliejiniame teatro festivalyje žiūrovai turės paskutinę progą išvysti daugelį teberodomų OKT repertuaro spektaklių.

Nuo šiol OKT - Teatro arenoje

7MD informacija
„Shopping and Fucking“. D. Matvejevo nuotrauka
Stengdamasis nenusižengti visuotiniams gamtos dėsniais, šį pavasarį OKT/Vilniaus miesto teatras keliasi naujam gyvenimui ir su didžiausiu džiaugsmu praneša - artėja iškilmingas teatro jubiliejus! Šia proga teatras skelbia žengiantis į visiškai naują savo gyvavimo etapą ir žiūrovams žada visą šūsnį naujovių.

Hamletų šeimynėlė veidrodžių karalystėje

Julijus Lozoraitis
Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis ir Darius Meškauskas OKT teatro spektaklyje „Hamletas”. D. Matvejevo nuotr.
Rankai jau užsimojus aprašyti Oskaro Koršunovo režisuotą „Hamletą“, parodytą Vilniaus baleto mokyklos scenoje, autoriaus sąžinėje sukirbo noras, anot poeto, „užgniaužti giesmę gerklėje“ ir pradėti rašinį nestandartiškai - nuo aktorių. Žinoma, rizikuojant būti neoriginaliam, nes ir ankstesnieji spektaklio recenzentai atkreipė dėmesį būtent į aktorius. Tačiau scenos brolijai gerų žodžių niekuomet nebus per daug - juo labiau kad šiame spektaklyje jie tikrai jų nusipelno. Nors Oskaro Koršunovo „Hamletas“ patvirtina, kad mūsų teatro minties aukštumos tebėra susijusios su beveik iš visų mūsų scenų išguita režisūra.

Prancūzijos vyriausybės apdovanojimas Oskarui Koršunovui

7MD informacija
M. Ažušilio nuotr.
Prancūzijos vyriausybė apdovanojo režisierių Oskarą Koršunovą, OKT/Vilniaus miesto teatro meno vadovą, Meno ir literatūros kavalieriaus ordinu (Ordre des Arts et des Lettres). 1957 metais Prancūzijos kultūros ministerijos įsteigtas ordinas yra pripažinimo ženklas asmenims už reikšmingą indėlį meno ir literatūros srityse.

OKT „Hamletas" metus pradėjo išvykomis

7MD informacija
OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis Williamo Shakespeare'o „Hamletas" (rež. Oskaras Koršunovas) sausio 21 ir 22 d. buvo suvaidintas Italijoje, „Teatro di Roma" Romoje.

Vargas dėl proto?

Edmundas Gedgaudas
M. Raškovskio nuotr.
Pirmoje devyniolikto amžiaus pusėje klestėte klestėjo dainavimo menas. Ištisa plejada italų operos dainininkų tapo aukščiausiais etalonais ateities kartų atlikėjams.

Aktoriai Oskaro Koršunovo „Hamlete"

Irena Aleksaitė
Darius Meškauskas (Hamletas) ir Nelė Savičenko (Gertrūda) D.Matvejevo nuotr.
Mačiau scenoje gausybę Hamletų, kuriuos vaidino ir įžymūs pasaulinio garso scenos meistrai, stiprūs profesionalai, ir visai jauni atlikėjai. Tai buvo įvairiausi Hamletai: ekspresyvūs, nervingi, sarkastiškai aštrūs, ironiški, trapiai lyriški ir poetiški, filosofiškai racionalūs, rezignuojantys. Pasaulio teatras eksperimentavo, ieškodamas įtikinamiausio Shakespeare'o herojaus varianto. Eksperimentuojama ir toliau, vis ieškant atsakymo į amžiną ir nelengvą, anglų dramaturgo žmonijai pateiktą klausimą, aktualų visoms epochoms: „Būti ar nebūti?"

Hamletas yra čia

Rasa Vasinauskaitė
O.Koršunovo „Hamletas“, „Pelėkautų“ scena. Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka
Į „Menų spaustuvės" Juodąją salę besirenkančius žiūrovus pasitinka priešais grimo stalus su veidrodžiais sustingę aktoriai. Juodoje erdvėje šviečia tik balti stalai ir veidrodžiuose atsispindintys veidai. Neilgai truks, ir aktoriai, žiūrėdami sau į akis, vis garsiau ir garsiau tars vieną klausimą: „Kas tu esi?" Tarsi kiekvienas matytų kažką kitą, žvelgtų kiaurai veidrodį ir bandytų perrėkti savo pačių balsą... Taip prasideda Oskaro Koršunovo „Hamletas" - juodo ir balto, tylos ir riksmų, veido ir grimo, dienos šviesos ir nakties tamsos kontrastų rokiruotė, kurioje teatrą nuolat perrėžia ne teatro skalpelis.

Teatras, per kurį tampama

Lina Klusaitė
Nelė Savičenko, Dainius Gavenonis ir Darius Meškauskas Oskaro Koršunovo režisuotame "Hamlete". Dmitrijaus Matvejevo nuotrauka.
Prisipažinsiu, dar niekada nėjau į spektaklį tokia abejinga tam, ką pamatysiu scenoje. Reklamos ir žiniasklaidos sukurtas Oskaro Koršunovo „Hamleto" ažiotažas premjerą pavertė įvykiu, kuriame nebeliko jokios paslapties, atradimo džiaugsmo, taip laukiamos nuostabos susidūrus su netikėta režisieriaus interpretacija. Vaizduotėje jau buvau susiformavusi kone visą spektaklio vaizdą, sudėliotą iš gausybės per visas įmanomas medijas pasklidusių režisieriaus interviu, televizijoje parodytų spektaklio ištraukų, užsienio kritikų atsiliepimų ar lietuviškų recenzijų, nekaltai užbėgusių premjerai už akių. Ir vis dėlto...

Puslapiai: |1|2|3|« Atgal

Kiti raktiniai žodžiai