Vasaros literatūros seminarai

7 MD
Lietuvoje trečią kartą rengiama dvidešimtoji vienos didžiausių pasaulyje nepriklausomų tarptautinių kūrybinio rašymo programų sesija. Renginio atidarymas – liepos 15 d. 19 val. Vilniaus miesto rotušėje.

Vasaros literatūros seminarai, vyksiantys 2012 m. liepos 15–28 d. ir liepos 29 – rugpjūčio 11 d. („Summer Literary Seminars International“, SLS, http://www.sumlitsem.org/lithuania/schedule.html), yra dinamiška ir novatoriška kultūrinė programa. Pradėta rengti 1998 m., ji vyksta trijuose žemynuose (Europoje – Rusijoje ir Lietuvoje, Šiaurės Amerikoje – Monrealyje, Afrikoje – Kenijoje).

 

Vilniuje keturias savaites Šiaurės Amerikos ir Europos studentai dalyvaus prozos, poezijos, vaikų literatūros ir negrožinės literatūros kūrybinio rašymo dirbtuvėse bei fotografijos ir istorijos paskaitose. Dirbtuves, seminarus ir paskaitas ves žymūs JAV ir Kanados rašytojai. Vakarais bus rengiami vieši dėstytojų, studentų ir lietuvių autorių kūrybos skaitymai, diskusijos, knygų pristatymai. Šiemet į programos renginius organizatoriai ypač siekia įtraukti Lietuvos literatūros bendruomenę, Lietuvos literatūros bei kultūros gerbėjus.

 

Tuo pat metu vyks ir pažintinė programa „Žydų Lietuva“. Čia, be kita ko, programos dalyvius su žydų kultūros paveldu Lietuvoje plačiau supažindins Toronto universiteto dėstytojas dr. Laimonas Briedis, knygos Vilnius savas ir svetimas“ autorius.

 

Programos įkūrėjas ir direktorius yra Kanados Konkordijos universiteto amerikiečių literatūros bei kūrybinio rašymo dėstytojas, Guggenheimo literatūros stipendijos laureatas, rašytojas prof. Mikhailas Iosselis.

 

Tarp Vilniuje viešėsiančių autorių išskirtini: JAV žydų rašytojas Steve’as Sternas; kroatų kilmės O’Henrio premijos laureatas Josipas Novakovichius, ilgametis kūrybinio rašymo dėstytojas ir į daugelį kalbų išversto vadovėlio „Rašytojo dirbtuvė“ (Fiction Writer’s Workshop) autorius; žymiausia JAV avangardo poetė Eileen Myles, skaitovė, pasirodanti kartu su tokiomis įžymybėmis kaip Patti Smith ir gastroliuojanti su post-pankroko grupėmis; Odesoje gimęs JAV gyvenantis ir kuriantis poetas, daugelio literatūros premijų laureatas, Harriet Monroe poezijos instituto direktorius Ilja Kaminsky, Lietuvos poezijos mėgėjams pažįstamas iš „Poetinio rudens 2011“; rašytoja ir literatūros žurnalo „Literarian“ redaktorė Dawn Raffel bei daugelis kitų.

 

Šiais metais SLS programoje dalyvaus ir vienos svarbiausių nepriklausomų JAV leidyklų, leidžiančių grožinę ir negrožinę literatūrą bei poeziją, direktorė Fiona McCrae. Šių metų balandžio mėnesį šioje leidykloje išleista Tracy K. Smith rinktinė „Gyvenimas Marse“ laimėjo 2012 m. poezijos Pulicerio premiją.

 

Šių metų SLS programos reziduojantis poetas bus Sergejus Gandlevskis. Vilniuje taip pat lankysis žinomas Rusijoje gimęs JAV menininkas Vitalijus Komaras.

 

Rengėjų inf.


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.