Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
TARP DISCIPLINŲ

Menininkas kaip suvenyras

Komentarų yra - 15  
hu >>> AtA, 2012-04-26 10:51

demesio damos! dar ne pilnatis, bet jau pavasaris! trAtA-trAtA-trAtAtA kareivelis musa tAktA, svelniai glosto tAmsia gaktA, AtA-AtA-AtAtAtA liejasi baltA putA***... gaila tu seksualines abstinencijos nukamuotu lt menotyrininkiu, kurios, neva, nezinioj- kokie lobiai ir delikatesai po la nemeiksiska levandu ir roziu purpuro skraiste suslepti...

Kolegė, 2012-04-25 19:27

O man Kreivytės tekstai nė kiek nesuprastėjo, visada jų laukiu. Ir įžvalgos taiklios, sakyčiau. Ar nepainiojate aprašomo objekto ir teksto? Beje, pareiškiau savo nuomonę autorei ir tiesiogiai, tik turbūt mažai kas taip daro. Mūsuose smagiau kalti prie kryžiaus.

nuolatinė skaitytoja, 2012-04-25 08:33

Kreivyte, kodėl taip jūsų įžvalga ir straipsniai suprastėjo?

L., 2012-04-22 03:34

joks jis ne korifejus, nereikia svaigti. Warhola cenzuravo jam gyvam bunant, nera ka lyginti - per pasauline paroda Niujorke liepe uzdazyt jo "13 graziausiu vyru" (ka jis padare, sidabro spalva), savo filmus jis iseme is platinimo vos panaikinus meno filmu gamybos kodeksa, jis labai gudriai visa laika zaide su populiarumu. Tuo tarpu Carsteno Höllerio atrakcijonai Naujajame muziejuje Niujorke tapo lankomiausia per visa istorija sios institucijos paroda. Liudniausia, kad sitos didziosios institucijos aproprijuoja anksciau buvusius parstinius menus - ypac performanso menus. Autore tiesiog lieka istikima institucinei kritikai.

ostapas, 2012-04-22 03:31

Kreivyte teisi, Hirstas tikrai tik "ant pardavimo" tinkamas. Kad sita tiesa atrasti net iki Tate bogintis nebutina. Ekonominio cunamio surferis jis a.k.a. pinigu masinele.

BS, 2012-04-22 01:11

Man kartais atrodo, kad lietuvių kritikai ir menininkai nuvažiavę į tokias parodas nieko nepasimoko, galutines ir nekvestionuojamas išvadas turi dar prieš pirkdami lėktuvo bilietus. Jei tokia paroda yra, jei toks yra Damienas Hirstas ir tokie perkami yra jo darbai - vadinasi, tai toks yra šiandienos menas ir jo procesai, tai yra šiandienos Warholas, šiandienos Caravaggio. Ne lygiai toks pat kaip jie, bet toks pat protagonistas.
Pretenzinga didybė naudojama daugelio šiuolaikinių menininkų kūrybos, pavyzdžiui, Olafuro Eliassono. Ir kas tame blogo? Nieko.
Kreivytės kritika turi bruožą, „kuris puikiausiai klesti ir Lietuvoje“: pelenų barstymąsi ant galvos ir nuolatinį grūmojimą pirštu: kukliau, tyliau, santūriau, tarsi tai jau esminė prielaida kurti ir giliau, prasmingiau, vertingiau.

bau haus, 2012-04-22 00:48

graudžią tikrovę puikiai atsipindinti recenzija. paroda tikrai prilygsta supermarketo apsilankymui. deja deja jis tikrai ne warholas!

dėl skonių, 2012-04-21 23:18

Suprantama, kad viskas skonių kova, ir Hirstas daug kam patinka. Ir turi vietą istorijoj, ir perkamas. Bet Warholas buvo ne tik madinga ikona, bet ir marginalas, filmavęs keistus filmus, įkūręs fabriką, o ne suvenyrų gamybos cechą.

AtA, 2012-04-21 23:10

hudoznikas, nabagelis, jokiu kurineliu isspaust negali. ir be to - ne apolonas, ir neturi etalono.

hudoznik, 2012-04-21 22:50

perskaiciau si Laimutes rafinuota pagieza persunkta rasineli ir transversalines improvizacijos pagautas brukstelejau: jei esi tu apolonas, tavo *ybis etalonas. neblogai skamba, sakyciau... bet, ne apie tai... bet, jeigu minimas autorius pripazintas kaip dabarties meno korifejus uzgauna elementaria coolturistes savimeile, tai coolturiste vemdama nors ir 10 karta prie tate moderno prieigose stovincio kamino, vistiek, tariamai jaucia, kad Menas yra tikrasis coolturistines p*tes pasaukimas. na tai tiek, siam vakarui- malonaus savaitgalio.

suprantama, 2012-04-21 16:32

kad viskas - skoniu kova. juk Warholis irgi kazkam nepatiko savo gyvenimo laiku, nes buvo visiskai klubinis veikejas, estetas iki zilu plauku pasaknu, madingas ir taip toliau. ir jis irgi mirti visaip analizavo, ir viskas jau Po mirties - kenedis, elektros kede, avarijos ivairios ir panasiai. taip kad skoniu kova. o kad parsiduot - sveika, tai rodo gyvenimo eiga. uz kiek ir kaip daznai - irgi skonio reikalai.

JJ, 2012-04-21 12:17

Puiki, sveika, taikli recenzija.

ciabuvis, 2012-04-20 17:18

kaip tik isvietese tupintis kinas ir negaletu lygintis su hirstu. nebent sekmingas tautos menininkas, itikines visus pirkt plytas. tik jo retrospektyvos smc tikriausiai nesurengs

autorės vardu, 2012-04-20 17:00

Kinai, labai jau tu asmeniškas. Hirstas anksčiau, daugiau brangiau - na ir kas? Tai, kas rodoma Tate Modern, yra komercinis menas. Jei tau tai daro įspūdį, gali ir toliau tupėt, kur tupi. Beje, žinau, kas tu, ir tavo liejama pagieža jau taip nuspėjama, kad galiu parašyt būsimą tavo komentarą.

Kinas, 2012-04-20 16:11

Nepyk Kreivyte, bet Hirstas daug, daug geriau uz Coolturistes. Lietuvoje su Hirstu galetu lygintis tik lauko isvietese tupintis kino darytojas. Deja, kaip ir Banksi jis anoniminis.

<< Sugrįžti į straipsnį

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai


Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti