Kanados eksperimentinių filmų programa

7 MD
Tiriamasis kino institutas (The Institute for Exploratory Cinemas, ICPCE) siekia skleisti ir pristatyti įvairią kino, videofilmų ir skaitmeninio formato kūrybą. Todėl ICPCE, sudaręs reikšmingų darbų programas, rengia jų peržiūras ne tik Kanadoje, bet ir kitose šalyse. Filmų rodymai jau vyko Šveicarijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, D. Britanijoje ir daugelyje Kanados miestų. Be to, institutas organizuoja susitikimus, kurių pagrindinė tema – netradicinės ir netikėtos kinematografinės patirtys, stiprinančios svaiginančią kino prigimtį.

 

Balandžio 25 d. „Skalvijos“ kino centre trumpo metražo eksperimentinių filmų programą „Apie svaigulį ir pražūtį avangardo kine“ pristatys jos sudarytojas ir kuratorius menininkas Pierre’as-Lucas Vaillancourt’as. Programą sudaro aštuoni skirtingų autorių filmai, sukurti 1968–2010 metais. Sudarytojas ją pristato taip: „Kūnų ir materijos architektūra sprogsta į gabalėlius ir dalis. Dėl svaigulio ir euforijos atsparos taškas yra danguje, o kinas demontuojamas ir tampa pelenais. Linksta žaliuzės ant langų, atsispindėjusios sudužusiuose veidrodžiuose. Žiemą ilgėja keliai, nutiesti per teritorijas, iš kurių pašalinti švyturiai. Keliautojai prisitaikė prie kino, pagrįsto meilės užkeikimais ir trumpais magneto polių susijungimais.“

 

Etienne O’Leary filmų pagrindas yra naujos kino kalbos paieškos; Alexandre Larose ir Salomonas Nagleras išgarsėjo ir festivaliuose; Karlas Lemieux yra postroko grupės „Godspeed You Black Emperor!“ koncertų vizualizacijos autorius, o Lysanne Thibodeau sukūrė savo filmą bendradarbiaudama su Nicku Caveu.


 

„Traukiniai“ („Trains“, Karl Lemieux, 2010, Kanada, 5 min.)


„Blogas kraujas vampyrui“ („Bad Blood for the Vampyr“, Lysanne Thibodeau, 1984, Vokietija, Kanada, 22 min.)


„Esė iki mylios“ („Essai à la mille“, Jean-Claude Labrecque, 1970, Kanada, 7 min.)


„Įvairiaspalviai Pietūs“ („Chromo Sud“, Étienne O’Leary, 1968, Prancūzija, Kanada, 21 min.)


„galbūt/Mes“ („perhaps/We“, Solomon Nagler, 2003, Lenkija, Kanada, 11 min.)


„Lyties malda“ („La prière genital“, Serge de Cotret, 2009, Kanada, 7 min.)

 

„Rūškana naktis“ („La nuit obscure“, Pierre-Luc Vaillancourt, 2011, Kanada, 29 min.)


„Miestas Marie“ („Ville Marie“, Alexandre Larose, 2006–2010, Kanada, 12 min.)

 

Pagal rengėjų inf.

 

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.