Kauno bienalėje – FLUXUS savaitė ir Jono Meko filmo apie Jurgį Mačiūną premjera

7 MD
Parodos kuratorius Keithas A. Buchholzas šiai parodai surinko 234 pašto menininkų iš viso pasaulio darbus. Specialiai šiai parodai sukurti darbai kalba ir tekstilės, ir fluxus kalba. Visi menininkų atsiųsti darbai bus eksponuojami fluxus troleibuse, kuris spalio 19–26 d. veiks Kaune.

 

Sakoma, kad pašto menas su interneto tinklais įgavo naują kvėpavimą ne tik dėl fluxus būdingo intermedialumo, kai meno kūriniai nepaiso disciplinų rėmų, bet ir dėl pačios žmonių tinklo koncepcijos, kuria remdamasis ir veikė pašto menas, neturėdamas lyderių ar vadų, bet remdamasis nekontroliuojamai išplitusiu žmonių ryšių tinklu.

 

Kaip teigia Keithas A. Buchholzas savo kuratoriniame tekste, fluxus pasikeitė nuo Jurgio Mačiūno mirties 1978-aisiais (tada žymima oficialioji fluxus baigtis). Pigiai pagaminti serijiniai objektai meno rinkoje įgavo savo vertę, tapo fetišo objektais. Tokia situacija visiškai prieštaravo fluxus idėjai ir galėjo palaužti bet kokį judėjimą, bet ne fluxus. Nes fluxus, kaip neinstitucionalizuotas tinklas, kaip (su)gyvenimo būdas ir kaip požiūrio taškas, nesibaigia.

 

Fluxus troleibuso paleidimas į komunikacinius miesto tinklus prasidės spalio 19 d.  Pirmiausia 12 val. fluxus eisenos dalyviai pasileis nuo Kauno pilies link S. Daukanto stotelėlės, kur troleibusas bus atidarytas specialia dekoravimo ceremonija ir Reed ALtemus, Mary Campbell, Melissa McCarthy performansų serija. Menininkai, atvykstantys iš JAV, tarptautiniame fluxus tinkle paskelbė apie šį atidarymą ir gavo daugiau kaip 40 pasiūlymų apie tai, koks turėtų būti performansas. Per atidarymą menininkai atliks performansą remdamiesi šiais pasiūlymais. Vėliau troleibusas judės suplanuotais maršrutais iki spalio 26 d., išskyrus spalio 22 ir 23 d., kai jis, kaip parodinė erdvė, bus pastatytas šalia M. Žilinsko dailės galerijos, o miestiečiai galės jį aplankyti.

 

Specialiai šiai progai Jonas Mekas sukūrė 87 minučių kino filmą „Re: Mačiūnas ir Fluxus“ iš archyvinės medžiagos apie Jurgį Mačiūną ir daugybės interviu, kurie buvo surinkti į vieną vietą būtent šia proga.

 

Šis renginys yra Kauno bienalės TEKSTILĖ ir vyriausybinės JAV kultūros savaitės Lietuvoje dalis.

 

Rengėjų inf.


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.