Patariame aplankyti ir pamatyti

7MD rekomenduoja

Teoriškai vasarą parodų ir meno įvykių srautas turėtų sulėtėti, tačiau ši vasara yra kitokia. Kai pagrindiniai, visus metus plušėję, organizatoriai atsitraukia, išnyra netikėtų ir labai įdomių dalykų. Pavyzdžiui, Šiuolaikinio meno centre iki rugpjūčio 28 d. veikia grafikos menui skirta paroda „Grafikos kontekstai: deklaracija“. Galbūt kuratorių darbą galima kritikuoti pirmiausia dėl neadekvačių uždavinių (kalbėti apie grafiką vengiant grafikos), tačiau paroda rodo, kad šiuolaikinio meno dalis išaugusi iš grafikos turi ką pasakyti ir nestokoja vertų išskirtinio dėmesio asmenybių. ŠMC (Vokiečių g. 2, Vilnius) dirba antradienį–sekmadienį 12–20 val.


Reikėtų nepraleisti tapytojo Algimanto Kuro piešinių parodos „Piešimas tamsoje“ Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė – dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius). Ne tik todėl, kad piešinys su dideliu pagreičiu atgauna prestižą, o todėl, kad jo darbai piešti su dideliu malonumu. Kurui piešti, kaip kvėpuoti. Paroda veikia iki rugpjūčio 6 d. Galerija dirba antradienį–penktadienį 11–18 val., šeštadienį 11–15 val.

Dar vienas tyliai, nuosekliai ir kokybiškai dirbantis menininkas – Vladas Urbanavičiaus liepos 22 d. (penktadienį) 17 val. pristato naują milžinišką skulptūrą „Špūlė“ Liepiškių technologijų parke (Liepiškių kaimas, Vilniaus rajonas).

O štai galerija „Vartai“ toliau bando pasakoti apie užsienio augančias žvaigždes. Šį kartą „Artscape: Prancūzija“ pristatomi Pierre‘as Labatas ir Tomas Martišauskis. Paroda veikia iki rugpjūčio 26 d. Galerija „Vartai” (Vilniaus g. 39) dirba antradienį–penktadienį 12−18 val., šeštadienį 12−16 val. 

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.