Žeimių dvare – apie kiną ir laisvę

7 MD
„Meno avilys“ kartu su „ŽemAt“ kviečia paskutinįjį vidurvasario savaitgalį praleisti su kinui neabejingais žmonėmis ir laisvei neabejingu kinu. Liepos 28–31 d. Žeimių dvare (Jonavos r.) ir jo prieigose vyks kino stovykla „Laisvė ir kinas“. Čia bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos, suksis kino juostos.

Ketvirtadienio vakarą stovyklą pradės Nerijaus Čepulio įvadinė paskaita „Laisvė ir kinas“, po jos kino kritikė Jūratė Visockaitė pristatys Šarūno Barto filmą „Laisvė“. Tolesnėje vakaro programoje – labai slaptas kino įvykis.

 

Antroji stovyklos diena – penktadienis – bus skirta cenzūrai kine. Pranešimus skaitys Natalija Arlauskaitė, Luisas Millánas, Lina Kaminskaitė ir Lukas Brašiškis. Programą pratęs vakaro diskusija „Žmogus akistatose su Laiku ir Miestu: (ne)įmanoma galimybė išlikti laisvam?“, kurioje dalyvaus Kristijonas Vildžiūnas, Andrius Bialobžeskis, istorikai Tomas Vaiseta, Aurelijus Gieda ir Aurimas Švedas.

 

Šeštadienio programą pradės Gintautas Mažeikis kino fantazmų apie lyderius kritika, kita dienos renginių dalis bus skirta Iranui ir šios šalies kinui. Pranešimus skaitys Ieva Koreivaitė, Goda Jurevičiūtė, Aurimas Zdanavičius, Laura Švedaitė ir Julius Žilinskas, vyks Irano filmų peržiūros.

 

Sekmadienį stovyklos programoje – Agnieškos Juzefovič pranešimas apie Šanchajų kino ekrane ir baigiamasis pokalbis po klevais.

 

Kino stovykla vyks liepos 28–31 d. Žeimių dvare, Žeimių miestelyje, Jonavos rajone. Norinčiuosius dalyvauti maloniai kviečiame registruotis el. paštu: goda@menoavilys.org

 

Stovyklos programa skelbiama interneto svetainėje www.menoavilys.org

 

„Meno avilio“ inf.


 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.