Lietuvos audiovizualinė industrija programoje MEDIA 2007

7 MD
MEDIA šiais metais švenčia 20 metų jubiliejų. Šiemet Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje pasklidus gandams apie miglotą MEDIA programos ateitį po 2013 m. visoje Europos kino industrijoje kilo nerimas. Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso patvirtino, jog finansavimas audiovizualinei industrijai išliks, bet tai, kaip MEDIA programa turėtų atrodyti po 2013-ųjų, šiuo metu intensyviai diskutuojama. Lietuva prie MEDIA programos prisijungė 2003-aisiais. Nuo tada programas iš dalies rėmė ir įvairi veikla, susijusi su audiovizualine industrija: filmų platinimas, festivaliai, mokymai ir kino projektų vystymas. Lietuvos dalyvavimas galėtų būti įvertintas daugiau nei 30 mln. litų.

 

2011-ieji prasidėjo taip pat geromis naujienomis bei rezultatais. Pirmą kartą iš Lietuvos kompanijų „Uljanos Kim studija“ gavo dalinį rėmimą pagal filmų paketo projekto finansavimo schemą – 3 Lietuvos kino projektai darbams gavo 363 tūkst. litų. Projektų paketą sudarė žinomų Lietuvos režisierių darbai: režisieriaus Kristijono Vildžiūno vaidybinis filmas „Trys draugai ir kiti“, debiutinis vaidybinis dokumentininko Arūno Matelio filmas „Odisėja. R. ir J.“, Audriaus Stonio pilno metražo dokumentinis filmas „Po ąžuolo šaknimis“.

 

Lietuvoje ir pasaulyje žinomo režisieriaus A. Matelio dokumentinis filmas „Gladiatoriai. Kita planeta“ gavo dalinę 78 tūkst. litų paramą pagal vieno filmo projekto schemą, kuri skirta vystymo darbams. „Gladiatoriai. Kita planeta“ buvo aukščiausiai įvertintas iš visų dokumentikos projektų. Kartu tiek pat balų įvertintais vaidybiniais projektais iš Švedijos ir Vengrijos jis buvo nominuotas „MEDIA Talent Prize“. „Gladiatoriai. Kita planeta“ – tai žvilgsnis į profesionalų dviračių sporto pasaulį iš vidaus. Tai vienas iš pirmųjų dokumentinių 3D technologijos bandymų . Filmo autoriai žada bandysiantys atskleisti žmogiškas aistras, valią bei kerinčią dviračių sporto vizualinę plastiką.

 

Dar viena gera naujiena – tarptautinis Kauno filmų festivalis prisijungė prie kitų Lietuvoje remiamų MEDIA festivalių – „Kino pavasario“ ir „Scanoramos“.

 

Festivaliui, kuris Kaune šiemet vyks jau penktą kartą, skirta beveik 70 tūkst. litų. Europos kino teatrų tinklas „Europa Cinemas“, apdovanojęs Vilniaus „Skalvijos“ kino centrą už geriausią 2009 m. kino programą, gali džiaugtis dar vienu nariu – kino teatru „Kino pasaka“, kuris prie tinklo prisijungė šiemet. Kino teatras „Garsas“ tinklo nariu tapo dar 2008 m.

 

Programa MEDIA 2007 yra ypač svarbi Lietuvai ir Lietuvos kino industrijai. Dėl šio fondo Lietuvos kino kūrėjai ir projektai tampa konkurencingesni Europoje ir pasaulyje. Kino platintojai ir festivaliai, gavę MEDIA paramą, suteikia galimybę žiūrovams susipažinti su geriausiais Europos kino filmais. Tikimasi, jog Lietuvos dalyvavimas ateityje tik stiprės. Dabar kviečiami ir kompiuterinių žaidimų kūrėjai – jie taip pat gali gauti MEDIA paramą.

 

Daugiau informacijos apie MEDIA projektus Lietuvoje 2007-2010 m. galite rasti čia

 

Tarptautinių kultūros programų centro inf.© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.