„Barzakh“ tęsia kelionę po Europos kino festivalius

7 MD

 

Dviem „Sidabrinėms gervėms“ – geriausio dokumentinio filmo ir geriausio režisieriaus – nominuotas filmas „Barzakh“ toliau garsina Lietuvos vardą prestižiškiausiuose Europos dokumentikos festivaliuose. Po „Kino pavasario“, kur „Barzakh“ buvo išrinktas geriausiu lietuvišku debiutu, filmas dalyvavo Nyone (Šveicarija) vykusiame dokumentinių filmų festivalyje „Visions du Réel“. Tai vienas įtakingiausių dokumentinio kino festivalių Europoje. „Barzakh“ buvo įtrauktas į šio festivalio „Etat D‘esprit, Best of the World Production“ programą, kurioje rodomi geriausi Kanų, Berlyno ir Venecijos festivalių filmai.

 

„Barzakh“ sėkmingai pasirodė viename iš svarbiausių Balkanų regiono dokumentinių filmų festivalių „BelDocs“ Belgrade (Serbija), jame laimėjo pagrindinį „Tarptautinės programos“ prizą. Festivalio žiuri išplatintame pranešime spaudai rašoma: „Žiuri vienbalsiai išrinko filmą „Barzakh“, išdrįsusį sukurti naują kino kalbą, kuri neatskiriama nuo košmariškos filmo herojų realybės... Šis filmas – tai brandus žmogaus dvasios stiprybės liudijimas.“

 

Po „Barzakh“ peržiūrų Sen Sebastiano žmogaus teisių kino festivalyje (Ispanija) filmui buvo skirti pagrindiniai kultūros apžvalgos puslapiai Ispanijos dienraščiuose. Apžvalgininkai pabrėžė filmo grynumą ir poetinį svorį. Gegužę „Barzakh“ taip pat dalyvavo viename iš pagrindinių Rytų Europos dokumentinio kino festivalių „8 Planete Doc Review“ Varšuvoje. Jis buvo pristatytas filmų apie žmogaus teises konkurse ir pelnė specialų apdovanojimą. Pasak žiuri, „filmas apie tariamą gyvenimo Čečėnijoje, kur žmonės vis dar grobiami ir kankinami, stabilizaciją yra poetiškos formos, jis leidžia pasinerti į herojų sąmonės gelmes ir parodyti tai, kas nematoma, – jų baimę ir tikėjimą, padedančius išgyventi“. „Barzakh“ buvo rodomas Kanuose vykusioje tarptautinėje kino mugėje „Le Marché du Film“.

 

Gegužės 20–31 d. Vilniaus kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ rengiami specialūs filmo seansai, skirti tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ 50-osioms įkūrimo metinėms paminėti. Šiais metais vykusiame Berlyno kino festivalyje „Barzakh“ buvo apdovanotas „Amnesty International“ prizu. Kituose Lietuvos miestuose filmą planuojama rodyti spalio–lapkričio mėnesiais.

 

Pagal „Meed Films“ ir „Extimacy Films“ informaciją


 

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.