Paskelbta filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ premjeros data

7 MD
Trečiadienį „Forum Cinemas Vingis” surengtoje spaudos konferencijoje filmo „Tadas Blinda. Pradžia” kūrėjai paskelbė premjeros datą – 2011-ųjų rugsėjo 23 d., parodė reklaminę filmo medžiagą ir atsakė į žiniasklaidos klausimus.

Prodiuseris Žilvinas Naujokas ir režisierius Donatas Ulvydas neslėpė ambicijų: jie mano sukūrę kokybišką patriotišką nuotykių filmą su Lietuvoje gerai atpažįstamu personažu ir tikisi, kad pasakojimą apie kilnų plėšiką Tadą Blindą pasižiūrės didžioji Lietuvos žiūrovų dalis. „Tadas Blinda. Pradžia” kainavo beveik 1 mln. eurų, scenarijų parašė Jonas Banys, operatorius – Ramūnas Greičius. Filmas bus rodomas tik salėse su skaitmeniniais kino projektoriais.

 

Pasak D. Ulvydo, ilgai užtrukusi filmo gamyba išėjo į naudą: „Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kad ir kaip sunku ištverti premjeros nukėlimą, galiu pasidžiaugti, kad tas laikas bus panaudotas filmui tobulinti. Galime daugiau dėmesio skirti muzikai, spalvų ir vaizdo korekcijai, įgarsinimui.”

 

Spaudos konferencijoje „Tado Blindos” kūrėjai ne kartą pabrėžė patriotinius ir filmo, ir jo kūrimo aspektus. Režisierius sakė: „Tikiu, kad kruopščiai atliekami baigiamieji darbai tik dar labiau priartins prie galimybės pateikti Lietuvos žiūrovams maksimaliai išbaigtą, nugludintą, su pagarba, atsidavimu ir, drįstu sakyti, su meile Lietuvai sukurtą kūrinį.”

 

Nuotykių filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ pasakos apie „svieto“ lygintojo Tado Blindos jaunystę ir įvykius, sukrėtusius Žemaitiją XIX a. didžiojo sukilimo išvakarėse. Filme, kuris buvo kuriamas Nemenčinės pelkėse, Aukštadvario, Lentvario ir Dubingių apylinkėse, Rumšiškių etnografiniame miestelyje bei unikalią dvasią išsaugojusiame Renavo dvare (Mažeikių r.), pagrindinį vaidmenį sukūrė dainininkas Mantas Jankavičius. Taip pat vaidina Tatjana Liutajeva ir jos dukra Agnė Ditkovskytė, Antanas Šurna, Dainius Kazlauskas, Donatas Banionis, Vidas Petkevičius, Mykolas Vildžiūnas, Jokūbas Bareikis, Andrius Kaniava ir kiti.

 

Daugiau informacijos apie filmą:

 

http://www.facebook.com/FilmasBlinda

 

http://www.tadasblinda.lt

 

Pagal Clinic212 inf.© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.