„Duo Strimaitis“ kūrybinės veiklos 10-mečiui

7 MD
Smuikininkas Aidas Strimaitis ir pianistė Eglė Strimaitienė 2011 m. švenčia savo kūrybinės veiklos 10-metį. Duetas aktyviai koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje, rengia originalius ir konceptualius menų sintezės projektus, dalyvauja įvairiuose muzikos festivaliuose, yra išleidęs dvi kompaktines plokšteles - „Pas de deux“ ir „Fratres“, nuo 2008 m. organizuoja profesionalios klasikinės kamerinės muzikos festivalį Lietuvoje - „Paežerių dvaro festivalis“.

Nors abu muzikai kartu grojo jau studijų metais Lietuvos muzikos akademijoje prof. R. Katiliaus bei prof. D. Katkaus klasėse, savarankišką muzikinį ansamblio kūrybos kelią skaičiuoja nuo 2001-ųjų koncerto. Šia proga šiemet duetas užsibrėžė surengti dešimt kamerinės muzikos koncertų, pristatydami skirtingas ir originalias kamerinės muzikos programas. 2011 m. sausio - gegužės mėnesiais duetas įvairiose Vilniaus erdvėse pristatys penkis pirmuosius koncertus, kuriuose skambės klasikos šedevrai - L. van Beethoveno Sonatos smuikui ir fortepijonui, romantinės ir impresionistinės muzikos opusai, šiuolaikinė lietuvių ir užsienio kompozitorių kūryba bei keletas intriguojančių premjerų. Atlikėjai neapsiribos vien tik smuiko ir fortepijono dueto žanru, keliuose koncertuose jie muzikuos kartu su Čiurlionio kvartetu, fleitininke Viktorija Zabrodaite, klarnetininku Antanu Taločka. Koncertus pristatys, komentuos ir įvairiomis istorijomis praturtins kompozitorius Antanas Kučinskas, muzikologai Laimutė Ligeikaitė ir Viktoras Gerulaitis, aktorius Petras Venslovas.

 

Kamerinės muzikos koncertų ciklo programą duetas pradėjo sausio 19 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniais, o į kitą koncertą pakvies vasario 27 d., kur Taikomosios dailės muziejuje su Čiurlionio kvartetu atliks L. van Beethoveno, M. Nymanno (premjera Lietuvoje), E. Chaussono kūrinius.

 

„Duo Strimaitis“ inf.© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.