Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
MUZIKA

Gelgotiškas NIKO

Komentarų yra - 17  
SoJklcWXugTTDm, 2011-06-23 15:47

Fraklny I think that's absolutely good stuff.

Modestas, 2011-01-17 11:51

O kas išlaiko šį ansamblį, kas jį finansuoja, kas apmoka už daugybę reklaminių straipsnių?

Dalia , 2011-01-16 23:14

Nenuginčijamas faktas - Gedimino Gelgoto muzika skamba. Atliekama daugiausia jo paties sukurto kolektyvo NIKO, tačiau ir ne tik. Kiek dabar kuriančių, "nekičinių", "šiame šimtmetyje pripažintų" ar "brandžių" kompozitorių rengia vien savo kurybos koncertus?....
Malonu perskaityti tokį išsamų straipsnį, išgirsti palaikančias ir netgi prieštaraujančias mintis. Tai tik parodo, kad "gelgotiška" muzika daro poveikį. Šiame šimtmetyje. Tik gal dar ne visiems patogu ir lengva ją išgirsti.

Ignė P. (NICO), 2011-01-16 17:19

Įdomu tai,kad pats straipsnis jau yra apie "gelgotišką" muziką. Ir straipsnio pavadinimas ne tik neleidžia suabejoti,bet ir nusako realų orkestro ir jo įkūrėjo santykį.Aišku NIKO yra Gelgotiškas. O kaip kitaip? Tik visame straipsnyje pasigedau konkrečios minties ar argumento už/prieš/apie "gelgotišką" muziką, orkestrą ar "gelgotišką" Gelgotą. Daug nuotrupų nuotrupėlių, bet nieko tikslaus.

Justas(NICO), 2011-01-16 04:24

NICO tai nera tik G.Gelgoto surinktu "talentingu,profesionaliu,artistisku,laisvu&q uot; muzikantu orkestras..Tokie muzikantai is niekur neatsiranda, o Lietuvoje ju tiesiog nera.I NICO patenka tik tie kurie istiesu labai labai nori. Nori tobuleti, tiek asmeniskai,tiek kolektyve. Tik didelio Gedimino darbo ir musu pastangu deka esame tokie ir tobulejame toliau.Nebutu Gedimino,nebutu ir NICO.

nepritariu, 2011-01-15 23:06

hmm....idomu.Taip lietuviska lietuviska, tik gaila, ne pacia geriausia prasme. "Kuo jie geresni uz mane?" "As irgi taip galeciau, jei noreciau." :) O tu pabandyk!
Pabandyk tiesiog atsipalaiduoti ir pamirsti, kad klausai kaimyno, klasioko, kursioko ar siaip kokio pazistamo atliekama muzika ir galbut tada tau pavyks isgirsti Tiesa!

pritariu, 2011-01-15 22:31

Labai pritariu "nebuvau, 2011-01-15 15:13" ir Bicui". Pastebejau, kad niekas nenori pasakyti nuogiems karaliams, kad jie nuogi - pakomentuoti, pasisakyti apie tai. Arba tingi, arba nenori veltis, arba yra labai mandagus. O nuogieji karaliai, dar tik budami studentais - apie save varo toki piara, kad net nejauku skaityti. Visgi tiesa paaiskeja vos nuejus pasiklausyti.

Jolita, 2011-01-15 19:43

Sveikinu :) Tikrai grazu :)

Vardenė, 2011-01-15 18:27

Įdomu, kiek čia pačios Lauros komentarų parašyta?

Bičas, 2011-01-15 16:34

Man Gelgoto kūryba ir meninis skonis yra labai įtartini. Kaip kažkas rašo, panašu į norą greitai ir efektingai išgarsėti tarp paviršutiniškų ir tikrame mene nesiorientuojančiu vidutinybių. Nes niekas iki šiol nedrįsta pasakyti, kad "karalius nuogas". O tokių "nuogų karalių" yra ir tarp mūsų kitų (garsių) kompozitorių. Laura gana objektyviai parašė ir pasakė, kad tą kūrybą gal kas įvertins .... kitame šimtmetyje:-))

nebuvau, 2011-01-15 15:13

bet kai ka esu anksciau klausius. Deja, paskutiniu metu Lietuvoj ypac verzliai pro visus plysius lenda pavirsutiniskumas, muzikiniai greito maisto restoranai, banalybiu ir klisiu pagrindu kompiliuojantys "naujoviskuma". To visada buvo, bet dabar visuose muzikos lygmenyse, ir tarp tu, kurie laikomi "auskto rango atlikejais", tai ima tiesiog dominuoti. Jau vien delto, kad ziniasklaidos deka garsiausiai skamba. Nemaza dalis klasikiniu atlikeju siu dienu muzikoje labiausiai vertina butent konvencijas arba kicines "naujoves". O ir tarp klausytoju toks dalykas kaip tam tikro pasirengimo ir akiracio isugdytas skonis ir kriterijai - ne madoj (gal net "nesiuolaikiska"?).

buvau, 2011-01-15 14:28

buvau, nepatiko. kompozicinis kicas, svelniai sakant, jauciasi daugybes ivairiausiu kompozitoriu itaka, neoriginalu. studentiskas atlikeju "profesionalumas", pigus sceniniai efekteliai. jutubej ir kitur skelbiama informacija - mokiniu, geriausiu atveju pirmakursiu mentalitetui. koncerte jauciamas nenusakomas atlikeju vadovui kultas,. jam, beje, scenoje niekada nelinkeciau dainuoti - visiska saviveikla.

Burbonas, 2011-01-14 21:54

Smagus straipsniukas. Džiaugiuosi, kad Lietuvos jaunieji kompozitoriai, atlikėjai ir kritikai tikrai darniai kopia į profesines aukštumas. Man pasirodė, kad Laura gerai pagavo, o gal išgirdo Gelgoto ir Co meninę intonaciją ir parašė recenziją panašiu verbaliniu stiliumi. Gera meninė klausa.

Milda, 2011-01-14 18:39

Malonu skaityti tokią konstruktyvią ir objektyvią kritiką. Buvau daugelyje NIKO koncertų ir visada jie palikdavo neišdilomą įspūdį. Linkiu šiam kolektyvui kuo daugiau įdomių projektų ir, kad visada juos lydėtų tik sėkmė.

elge, 2011-01-14 12:30

idomi asmenybe,

nemaniau, kad dar yra tokiu atsidavusiu menui jaunu zmoniu

sekmes jums

G.Moss, 2011-01-14 11:33

Kazkokie mes lietuviai linke save labiau kritikuoti nei girti ;) nebutina mirti ir po to buti atrastam vel po 100 metu, kad turetum savo stiliu. Kaip ir 21-as amzius dabar, ir muzika neturi dulketi po samanom kazkur ;) Sekmes, saunuoliai!

Augusta, 2011-01-14 11:33

Ačiū už išsamią ir tikrai profesionalią, pagrįstą recenziją. Tokių deja retai būna, nors jos labai reikalingos reikalingos. Tik leiskite pakomentuoti iškeltą klausimą apie "Gelgotišką" muziką. Aš, kaip akademinės muzikos atlikėja, negaliu nepastebėti fakto, kad šiandiena Gelgoto muzika tarp jaunosios kartos kompozitorių yra ne tik kad dažniausiai skambanti koncertų salėse, bet ir klausoma žmonių mašinose, namuose, jo kūrinių remixai skamba ausinukuose, YouTub'e ir t.t. Ir veikiausiai visa tai yra todėl, kad Gelgoto muzika yra būtent "gelgotiška". Ir grodama NIKO jau penktus metus, negaliu nepastebėti žmonių reakcijos į Gedimino muziką ir noro ją girdėti... Kaip Terry Riley rašė - tai muzika, kuri reikalinga šiandien žmogui. Tad žmonės matyt ir jaučia tai... :)

<< Sugrįžti į straipsnį

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai


Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti