„Eurazijos aborigenas“ – didžiausiame Norvegijos kino festivalyje

Liana Ruokytė-Jonsson
Spalio 20 d. Bergene (Norvegija) prasidėjo savaitę truksiantis didžiausias Norvegijos tarptautinis kino festivalis BIFF 2010, kurio konkursinėje programoje bus pristatytas ir Šarūno Barto filmas „Eurazijos aborigenas“.


Filmo pristatyti atvyks ir režisierius. „Eurazijos aborigenas“ – tai kartus Šarūno Barto komentaras apie sunkumuose atsidūrusį Baltijos regioną, kur gyvenimą praėjus dviem dešimtmečiams po sovietų komunizmo žlugimo vis dar kontroliuoja rusų interesai. Bet dabar valdo nebe politikai, o nusikaltėliai... Kas galėjo pagalvoti, jog Šarūnas Bartas kada nors imsis kurti trilerį? Štai jis, politinis, ir jis apie tai, kas yra būti baltiems globalizuotame pasaulyje, kur pinigai reiškia viską, o asmeninė laisvė neegzistuoja“, – rašoma filmo pristatyme festivalio BIFF programoje.

„Eurazijos aborigenas“ balandį buvo parodytas ir susilaukė sėkmės didžiausiame Danijos tarptautiniame kino festivalyje Kopenhagoje „CPH PIX 2010“. Norvegijos tarptautinis kino festivalis BIFF kasmet žiūrovams pristato geriausią kiną iš viso pasaulio: originalius, provokuojančius, politiškai aštrius ir aktualius filmus, kurių nebūna įprastiniame kino teatrų repertuare.

Ryšium su Norvegijos pirmininkavimu Baltijos jūros valstybių taryboje šiemet BIFF festivalio dėmesys skiriamas Baltijos jūros regiono šalių kino pristatymui. Bus parodyta 20 filmų, sukurtų 11-oje Baltijos jūros regiono šalių. Solidžią originalių filmų programą festivalis praturtins tarptautiniais renginiais, seminarais, diskusijomis. Konkursinėje dokumentinio kino programoje bus pristatytas danų režisieriaus Andreaso Mølo Dalsgaardo dokumentinis filmas apie Kolumbijos sostinės Bogotos permainas „Bogotá Change“, kurio pagrindiniai veikėjai – lietuvių kilmės filosofijos ir matematikos profesorius, buvęs Bogotos miesto meras, šiais metais dalyvavęs Kolumbijos prezidento rinkimuose Antanas Mockus ir Enrique Peñalosa – jis, pakeitęs Mockų, tęsė jo pradėtą „projektą“. Antanas Mockus taip pat atvyks į BIFF festivalį.

Daugiau informacijos apie festivalį www.biff.no.


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.