Šarka Menų spaustuvėje

7MD informacija
Savotišku uostamiesčio kultūros simboliu tapęs aktorius ir režisierius Benas Šarka jau bene 15 metų yra ištikimas savo kūrybinėms vertybėms nuolat laužyti taisykles ir išlikti nepataisomu rimtojo lietuviškojo teatro enfant terrible. Kovo 28 d., sekmadienį, 17 val. „Menų spaustuvėje“ įvyks du renginiai, atskleidžiantys šio unikalaus kūrėjo dvasią: fotografijų paroda (autorius Gedmantas Kropis) ir audiovizualinio poezijos projekto „Šiaurė“ pristatymas (aut. Aivaras Ruzgas, Virginijus Malčius ir Benas Šarka).

Fotografijų ciklą įkvėpė šiais metais pasirodęs Mykolo Vildžiūno dokumentinis filmas „Šarka2“. Pasak fotografo Gedmanto Kropio, filmo kūrėjai pasiūlė jam fotografuoti filmavimo procesą. Tačiau jį patį labiausiai sudomino pasakojimai apie Beną ir intriguojanti pavardė – Šarka. „Jo monospektakliai, gyvenimo būdas, ekspresija – visa tai labai fotogeniška“, – sako fotografas. – Šarka labai paprastas žmogus, nors skraido aukštai. Ir ne žmogus jis visai – žmogiškas paukštis. Jį nesunku sugauti, bet norint pagauti reikia gaudyti. Sugavau jį du kartus. Bet perprasti jo nepavyko. Nepavyktų ir po 10 kartų. Toks jausmas, kad ir po 100-o. Tuo Benas ir vilioja mane jį fotografuoti.“

 

„Menų spaustuvės“ fojė puošiančią parodą papildys naujausio 45 minučių trukmės Beno Šarkos audiovizualinės poezijos videoperžiūra Kišeninėje salėje. Jau kelerius metus Benas Šarka domisi audiovizualinės poezijos raiškos galimybėmis. Kartu su videomenininku Virginijum Malčiumi bei kompozitoriumi Aivaru Ruzgu jis sukūrė audiovizualinės poezijos projektą „Šiaurė“. Projekto „Šiaurė“ paraštėse aiškiai ir griežtai suformuluotas postulatas – „Negražbyliauk!“ Ar gražbyliauja savo tekstuose „žmogus-paukštis“ Benas Šarka, bus galimybė įsitikinti nemokamai, nes renginys bus atviras visoms sekmadieninio senamiesčio gatvėmis klajojančioms sieloms.

 

Benas Šarka – teatro avangardistas, režisierius, aktorius, dailininkas, kūrėjas, žmogus, paukštis, vienas įdomesnių netradicinių Lietuvos menininkų ir mąstytojų. Benas Šarka gimė 1963 m., 1984–1988 m. studijavo režisūrą Valstybinės konservatorijos (dabar LMTA) Klaipėdos fakultetuose. 1987 m. įkūrė nepriklausomą teatrą „Gliukai“, dauguma jo pasirodymų vyksta neteatrinėse erdvėse (1991–2004 m. teatras veikė Klaipėdos muzikos centre, dabar – Klaipėdos Kultūros centro Žvejų rūmuose). Jo performansai paremti pirmapradžiais gamtos ir žmogaus dialogais, susivienijimo ir sugrįžimo simboliais. Spektakliai teatre, priešingai nei pasirodymai gatvėje, grindžiami savita dramaturgija ir griežta tradicine teatro forma.

 

Menų spaustuvės“ inf.


© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.