Lietuvių kino klasika „Karlsono kine“

7MD informacija
Vasario mėnesį „Karlsono kinas“ pristatys tris lietuvių kino klasiko Arūno Žebriūno filmus vaikams - „Gražuolė“, „Seklio Kalio nuotykiai“ ir „Paskutinė atostogų diena“. Šie filmai bus rodomi savaitgaliais „Skalvijos“ kino centre 15 val. Seansai skirti vaikams nuo 8 metų.

Pagal rusų rašytojo Jurijaus Nagibino apysaką sukurta „Paskutinė atostogų diena“ Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje pelnė „Sidabrinių burių“ apdovanojimą, o garsiajame Kanų kino festivalyje - Didįjį prizą filmų vaikams ir jaunimui kategorijoje. Poetinė drama pasakoja apie mergaitės Vikos, atostogaujančios prie jūros pas senelį žvejį, jausmų pasaulį. Mergaitė vienišė, bet susidraugavusi su Romu patiki jam didžiausią savo paslaptį.


Filme „Gražuolė“ (1969) perteikiami mergaitės Ingos, gyvenančios su vieniša motina ir sugebančios ją paguosti bei išsklaidyti niūrias mintis, išgyvenimai. Kiemo, kuriame mergaitė gyvena, vaikai žaidžia žaidimą - į rato vidurį atsistojusiam žeria nepalankias pastabas arba pagyrimus. Pastarųjų daugiausia ir sulaukia Inga. Kas atsitiks, kai vienas berniukas pasakys, kad iš tiesų ji negraži?


1976 m. sovietų televizijos užsakymu sukurtų „Seklio Kalio nuotykių“ (pagal populiarią Astrid Lindgren knygą) pagrindinis herojus - narsus ir apsukrus berniukas, padedantis policijai sučiupti gangsterius Einarą, Blyškųjį bei Šlykštųjį. Tai smagus nuotykių filmas, kuriame gausu tikrų žygdarbių ir jau gerokai nuo filmo kūrimo laikų pasikeitusio Vilniaus vaizdų.


„Skalvijos“ inf.

 
© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.