Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
REPERTUARAI

Savaitės filmai


Lapkričio 27-gruodžio 3


7MD informacija

Share |
„Mergišius“


2012 ***

Žemės vis dar laukia neregėtos katastrofos. Režisierius Rolandas Emmerichas savo filmuose („Nepriklausomybės diena“) jau rodė ne vieną mūsų planetą ištikusį kataklizmą. Naujas jo ir kompozitoriaus bei scenaristo Haraldo Klosererio sumanymas ėmė kristalizuotis, kai abu aptiko, jog senovės majų kalendorius baigiasi 2012 m. Tai ir paskatino kino meistrus rašyti scenarijų. Pagrindiniai naujo filmo herojai yra rašytojas (John Cusack), kuris visą laiką skiria romano rašymui ir pats sugriauna savo šeimą, taip pat jo žmona (Amanda Peet) bei tektoninės Žemės juostos, kurios ima judėti ir sunaikina Los Andželą. Tada rašytojas su šeima pradeda kelionę, kuri padės jiems išlikti ir pamatyti naują pasaulį. Kai menininkas rūpinasi savo artimaisiais, žmonija besirūpinanti valdžia ir prezidentas (Danny Glover) nusprendžia, kad visuomenės išsaugoti nepavyks, bet galima išsaugoti pačių geriausių jos narių saujelę (JAV, Kanada, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Mrijampolė)

 

Informatorius! ****

Autentiškais faktais pagrįsta Steveno Soderbergho komedija pasakoja apie sukčių Marką Whitacre'ą. Tarptautinės maisto produktų korporacijos aukšto rango vadybininkas 10-ojo dešimtmečio pradžioje pradėjo bendradarbiauti su FTB. Soderberghas nori suprasti, kodėl šis padorus amerikietis staiga tapo informatoriumi, provokatoriumi ir šnipu. Tačiau Marko karjera baigėsi gana keistai - korporacija sumokėjo milžiniškas baudas, o ją demaskavęs vadybininkas atsidūrė kalėjime. Paaiškėjo, kad jis paprasčiausiai nusprendė pasinaudoti padėtim ir „susikombinuoti“ apvalią sumelę sau... Soderberghas atskleidžia ne tik stulbinamą personažo metamorfozę, bet ir nematomas pasaulį ištikusios finansų krizės priežastis. Trylika papildomų kilogramų užsiauginęs Mattas Damonas yra tikras režisieriaus bendraautoris (JAV, 2009). (Vilnius)

 

Jaunatis *

Stephenie Meyer knygos apie po nelaiminga žvaigžde gimusius įsimylėjėlius baigia nukonkuruoti Daną Brauną ir romanus apie Harį Poterį. Neseniai ta paaugliams skirta vampyrų muilo opera iš knygų persikėlė į kino ekranus. „Jaunatis“ - antrasis vadinamosios „Saulėlydžio sagos“ filmas, kuriame tęsiama septyniolikmetės Belos Svan ir jaunojo vampyro Edvardo Kaleno meilės istorija. Vaikinas palieka mylimąją. Prislėgta Bela negali išsikapstyti iš depresijos. Laimė, merginos visada turi ištikimų vaikystės draugų. Vienas jų, Džeikobas, padės Belai susigrąžinti pusiausvyrą. Bet per anksti nesidžiaukite, kad artėja laiminga pabaiga: Džeikobas taip pat slepia niūrią paslaptį... Chriso Weitzo ekranizuotoje infantiliškos masinės kultūros banalybių puotoje vaidina Robertas Pattinsonas, Kristen Stewart, Tayloras Launeris, Ashley Greene, Peteris Facinelli (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Kalėdų giesmė ***

Naujausia klasikinės Charleso Dickenso pasakos ekranizacija skatina laukti Kalėdų. Ją sukūrė įspūdingų kino efektų ir naujausių technologijų meistras Robertas Zemeckis. Paslaptingos būtybės - Kalėdų dvasios - atskleidžia godžiam ir niekingam Skrudžui, koks žmogus jis buvo anksčiau, koks yra dabar ir koks bus, jei ir toliau taip elgsis. Šįkart Skrudžą ir šešis kitus personažus sukūrė Jimas Carrey. Taip pat vaidina Gary Oldmanas, Colinas Firthas, Molly C. Quinn, Bobas Hoskinsas (JAV, 2009). (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys)

 

Mergišius **

Filmo herojus Nikis yra šiuolaikinis žigolo. Jis gražus (Asthonas Kutcheris filmuojasi reklamose, išgarsėjo romanu su Demi Moore, apie aktorinius jo sugebėjimus kol kas galima patylėti) ir įžūlus. Regis, to visai pakanka turtingai keturiasdešimetei poniai (Anne Heche), kuri apmoka Nikio sąskaitas ir pro pirštus žiūri į jo romanus. Viskas ima keistis, kai Nikis susidomi žavia mergina (Margarita Levieva). Nestebina nei lėkšti „Mergišiaus“ dialogai, nei baseinai ir gražios damos. Stebina tai, kad šio niekučio režisierius yra Davidas Mackenzie, prieš kelerius metus sukūręs gana įsimintiną filmą „Jaunasis Adamas“. (Vilnius, Kaunas, Klaipėda)

 

****** - šedevras, ***** - pasižiūrėti būtina, **** - geras filmas, *** - būna ir geriau, ** - jei turite daug laiko, * - niekalas


-  -  -„7 meno dienos“ Nr.43 (872), 2009-11-27

Versija spausdinimui

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai

Tapkite mūsų rėmėjais:

Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti