Teatro festivalį Osle atidarys nauja Oskaro Koršunovo premjera

7MD informacija
Rugpjūčio 27 d. Norvegijos sostinėje Osle prasidėjusį beveik mėnesį truksiantį Šiuolaikinio teatro festivalį atidaryti buvo patikėta naujausiam lietuvių režisieriaus Oskaro Koršunovo pastatymui „Dugne“ pagal rusų literatūros klasiko Maksimo Gorkio pjesę.

Daugiau nei prieš šimtmetį parašyta pjesė, anot režisieriaus, nė kiek neprarado aktualumo. Netgi atvirkščiai. „Pjesė „Dugne“ parašyta prieš pat visas didžiąsias to meto Europos krizes ir permainas, todėl savotiškai atspindi šiandienos mūsų visuomenės, atsidūrusios tam tikroje egzistencinėje kryžkelėje, situaciją. Šioje dramatiškoje situacijoje atsidūrusiam žmogui svarbiausiais privalo tapti ne ekonominiai, politiniai, o patys prasmingiausi ir opiausi būties bei savęs pažinimo klausimai“, - sako O. Koršunovas.

 

Jau penktąjį spektaklį šioje Skandinavijos šalyje statančiam O. Koršunovui pirmą kartą patikėta ir svarbiausia Norvegijos vaidybos aikštelė – Oslo nacionalinio teatro pagrindinė scena. Vietos teatro kritikų ir žiniasklaidos artėjančio sezono vinimi vadinamame spektaklyje vaidina visas norvegų aktorių žvaigždynas, o vieną svarbiausių vaidmenų kuria žymus teatro ir kino artistas Nilsas Ole Oftebro.

Spektaklio režisieriui ir scenografijos autoriui O. Koršunovui šį kartą talkins nuolatiniai jo spektaklių Lietuvoje ir užsienyje bendraautoriai – kompozitorius Gintaras Sodeika, kostiumų dizainerė Agnė Kuzmickaitė ir choreografė Edita Stundytė.

 

Tvirtus kultūrinius ryšius su Norvegija puoselėjantys kūrėjai iš Lietuvos jau anksčiau susilaukė norvegų kultūrinės bendruomenės ir teatro profesionalų pripažinimo: pernykštėje Europos kultūros sostinėje Stavangeryje O. Koršunovo pastatyta garsaus norvegų dramaturgu Jono Fosse pjesė „Tos akys“ šįmet pretenduoja į prestižinį Norvegijos teatro apdovanojimą – Heddos prizą – kaip geriausias sezono spektaklis. Prieš trejetą metų šį prizą jau buvo pelnęs O. Koršunovo režisuoto spektaklio „Į Damaską“ pagrindinio vaidmens atlikėjas Øysteinas Røgeras ir scenografijos autorė Jūratė Paulėkaitė.

 

OKT / Vilniaus miesto teatro informacija

 

*  *  *

 

© "7 meno dienos". Visos teisės saugomos.