Įvykiai: Skaityti visus Rašyti
DAILĖ

Regėjimo praradimai

Komentarų yra - 18  
afAmbhGVgKbvffCd, 2012-06-06 11:12

Yra tas, kas nuo neatmenamų laikų pildo norus ir siunčia meilės eegnreiją (čia pažodinis vertinys iš vieno Vedų rašto) Jo akivaizdoja ir dėsniai galioti nustoja, vadinas yr vilčių, kad veidrodis ne į visus bjaurius mūsų pasivaipymus tokia pat bjaurastim atsakys

taip, 2010-02-24 15:34

sutinku 99 %

Al tapytojas, 2008-12-08 13:24

Diagnozė aiški - parodos nežiūrimos. Ir nereikia čia, mieli autoriai, įsižeisti už objektyvų tekstą. Parašykite geriau ant popieriuko, ką savo menu norite pasakyti, mes perskaitę suprasime (arba ne) ir nebus jokio reikalo po galerijas trepsėti bei purvo nešti. Visiems visiems bus lengviau. Ačiū Šapokai, kad laiku suorientavo.

labas, 2008-11-18 14:29

Manau, p. Sapoka, kad Jus parasete visiska nesamone...

galvoti, 2008-11-14 22:24

kai "regejimo pratimai" buvo rodomi Vilniuje, namo buvo galima ishsinesti CD su dvieju kritiku pamastymais apie paroda ("Regejimo pratimai"), kurios jie nemate.
Nemanau, kad Sapoka rase si teksta zinodamas apie ta koncepta. Bet jam praverstu pasiklausyti to CD, tada jis suprastu, ka reiskia skyles filosofijos knygoje ar keliaujantis lapas.
o dar geriau, jeigu jis pasidometu kas yra tas konceptualus menas, pries ji kritikuodamas.

Geriausia dailininkė, 2008-11-13 13:04

Ko jau cia po laiko verkslenti ir aiskintis, „geriausio“ kritiko BLOGIAUSIO straipsnio gerbėjų seilių pataškymais nebeužglaistysi.

apie tai, 2008-11-13 11:16

Sapoka yra vienas geriausiu siu dienu kritiku.
analizuoti siu (reiksmingu/nereiksmingu)dvieju parodu ivyki ne tik Lietuvos meno kontekste, bet ir platesniame suvokime- naujas budas pazvelgti i dabartini (eiliniu/neeiliniu menininku mastyma)
Klausimas , ar verta rasineti pasiaiskinimus jau po straipsnio. Gal labiau vertetu prisitaikyti sau tam tikrus pastebejimus. Jusu parodos viesose erdvese,ir joms parodytas demesys. Ar tai blogai?

hudoznik > haribo, 2008-11-13 10:09

varškės lietaus prilytom ausim avys- man patiko(-:

hudoznik, 2008-11-13 10:04

tenka pastebeti, kad i rimta kritiska recenzija sureaguota lietuviskai skaudziai- tekstas nera banalus ar pseudointelektualus. bloga ar gera kritika, manau reiskia ta pacia demesio ir savikritikos savajai kurybai galimybe. ar parodos autoriai jauciasi daugiau teisesni ir atsakingi visuomenei pristatydami savo jautriaja sielos dali, nei kritikas, kuris racionaliai vertina, remdamasis meno istorijos ir filosofijos vystymosi raidos ypatumais? aptariamoje piesinio parodoje akivaizdziai nesiekiama siuolaikiskai perteikti asmeniniu patirciu kitaip, nei per intuityvaus intelekto icentruojama "dvasini" konceptualizma. recenzentas, tiesa, aiskia provokacija kritikuoja ne kurybiniu principu pasirinkima, o "konceptualiai" subuitinta prisistatymo nuostata, kuri, deja maziau ar daugiau atspindejo universalesniu aktualiju nebuvima didesnes parodos dalies darbu turiniuose.

pasalinis, 2008-11-12 16:05

is tiesu straipsnis kvailas, pretenzingas, agresyvus. Panasu ispudi sukele Michalkes straipsnis apie Lietuvos fotografijos paroda, abiejuose ryskeja nepagristas nepasitenkinimas objektu, kuris aprasinejimas. Tarsi butu baksnojama pirstu, kuris nieko nerodo. Manau, tai paprasciausiai nekurybingos asmenybes kompleksai, ir tiek. O mazu vaiku is tiesu lieka pats autorius, tik tenka apgailestauti, kad tai ne nuosirdus, o piktas, parodantis liezuvi nebent paciam sau vaikiskumas

haribo, 2008-11-11 21:08

klausykit jūs varkšės lietaus prilytom ausim avys. Ko čia po šaukštų puolėt aiškinti ką norėjot pasakyt. ut ut-jūs neturit humoro jausmo,aš ne tą turėjau burnoje. padarėt darbą ir nurimkit. gal galima kitiems irgi gyvent? malalietkos štiš iš čia

gerda, 2008-11-11 20:34

nesiimu vertinti straipsnio kaip teksto meistriskumo, taciau man akivaizdu, , kad straipsnio autoriui svarbiau buvo jo paties tekstas, nei pati paroda, kuri jam tapo tik priemone, tad belieka guzcioti peciais ir isdristi pagalvoti ar tik jis pats saves nesureiksmina. Nemanau, kad tai yra drasa rasyti nemacius parodos.
ir dar. si teksta, jei jau taip, butu puikiau pailiustravusi atspausdinta parodos anotacija.

Elze, 2008-11-11 18:48

Neskanu, gerbiamas straipsnio autoriau, neskanu...Neskamba...Kiek suprantu, pristigo valios apziureti paroda, tiesiog tingejote.Tai gal tada nebereikejo ir rasyt, butumet pasiskaites namuose internete pristatymus...Kazkaip nepadoru...
Subtilesnis zmogus taip nedarytu.

Valio Sapokai, 2008-11-11 13:57

Sapoka ir toliau kolekcionuoja absurdo apraiskas. Mene kaip ir politikoje reikia galvoti- kada juokauti - kada ne. ---bando grynąsias idėjų pasaulio formas užkalbėjimais įvilioti į lapo kvadratą--- gal laikas meno akademijoms ruosti meno psichiatrus?

Ina Budrytė, 2008-11-11 10:16

Straipsnio autorius apsiriko mano su jumoro prieskoniais pavingriuotą pakvietimą į parodą palaikęs koncepcija. Gal rašymo profesijos žmogui šis pakvietimas atrodo banalokas, bet savo paskirtį atliko, kad net tokį parodomis nesidomintį antraščių ir koncepcijų kritiką pritraukė.
Aš ne rašymo žmogus, esu dailininkė. Mano koncepcija – nebanaliai piešti. Nė nebandžiau įdomių piešėjų, kurių kiekvienas darbas turi skirtingą atsiradimo istoriją, remiasi kitokia individualia intencija, išmuštruotų konceptualistų pageidavimu sprausti į koncepcijos suknelę.
Kad pamatyti autorius siejančias jungtis, išraiškos priemonių ypatumus reikia pažiūrėti parodą, kad apie ją parašyti reikia įsižiūrėti. Straipsnio autorius, nei matė, nei žiūrėjo (greičiausiai, kaip prisipažįsta, dėl regėjimo praradimo). Apsiribojo parodos (dviejų parodų) antraštėmis ir pristatymais, paguldė juos į iš anksto sukaltų pseudointelektualių konstrukcijų lovį, apkapojo viską, kas neatitiko internetinėje parduotuvėje nupirktų klišių, visą laikraščio puslapį užgriozdino šia negyvybe.
Apšalusio proto užkietėjimą gal kiek praliuosintų autoriaus pasiūlyta tualetinio popieriaus iliustracija, tačiau savo straipsnį nepelnytai pasipuošė puikiu I. Karvelytės piešiniu (labai apmaudu).

hudoznik, 2008-11-09 22:14

tikrai jautriai ir daktariskai reikliai parasyta. idomu, kodel kestutis tiek asmeninio demesio skiria neformaliai piesinio parodai, peikdamas ir radikaliai nelegitimuodams kureju, aiskiai pasirinkusiu vertybe nekonceptualistines nuostatas - teko girdeti, kad ir pats megina
dazais drobe romantine tapyba isodrinti. tai, sakau, gal cia kokia slapta konkurencijos apraiska isdestyta?

TAIP!, 2008-11-09 18:44

Labai geras tekstas,- o kas pristate dailininkus tokiais ''skambiais zodziais''? Lyg Arkoje dirba padori menokritike kiek atmenu, ar dabar jau pasikeitusi?

wow, 2008-11-09 03:32

tas Sapoka gerus tekstus rasho! Ir jau ne viena karta. Sklandu, astru ir tikslu. Geras kritikas. O tai i nauda paciam menui.

<< Sugrįžti į straipsnį

Komentuoti

Vardas:
Komentaras:
Maksimalus leistinas simbolių skaičius - 2000.
Jūs parašėte: 0
Susiję numerio straipsniai
Kiti susiję straipsniai
Straipsnio raktažodžiai


Festivaliai ir didžiosios šventės
Ieškoti